Express-Miejski.pl

Premiera „Polski Filmowej”. Dokument kręcono m.in. w pałacu w Bożkowie

Od lewej Kristoffer Rus, reżyser „Dreszczy” - Wojciech Marczewski i prowadzący Rafał Zawierucha fot.: WFC

W 1981 roku Wojciech Marczewski nakręcił „Dreszcze”. To dramat psychologiczny podsumowujący czasy stalinowskie. 80 procent filmu kręcono w pałacu.

Narrator i prowadzący – aktor Rafał Zawierucha odwiedza miejsca, w których kręcono najbardziej popularne polskie filmy i seriale. Spotyka się z twórcami i gwiazdami produkcji, które zdradzają mu ciekawostki i opowiadają anegdoty. Niedawno ekipa filmowców w Bożkowie kręciła odcinek dokumentu „Polska Filmowa” o powstawaniu filmu "Dreszcze".

- Ekipa odwiedziła już Wrocław, gdzie Jan Nowicki opowiadał, jak w 1972 roku kręcono „Anatomię Miłości” z Barbarą Brylską. Na zamku w Pszczynie reżyser Filip Bajon mówił o filmie „Magnat”. Z kolei w pałacu w Bożkowie powstawały ujęcia do filmu „Dreszcze”. Opowiadał o tym reżyser Wojciech Marczewski – tłumaczy jeden z członków ekipy Wrocław Film Commision, która na zlecenie Canalu plus i Discovery nagrywa 10-odcinkową serię.

Część odcinków kręcono na Dolnym Śląsku (Legnica, Wrocław, Wałbrzych, Bożków i Lubomierz) z pieniędzy Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Całość reżyseruje Kristoffer Rus. Premiera odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 21. Opowieści z Dolnego Śląska będzie można obejrzeć w szóstym i siódmym odcinku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA