Express-Miejski.pl

Uwaga kierowcy. Na dwóch ulicach zamontowano urządzenia do pomiaru prędkości

Miernik prędkości przy ulicy Sienkiewicza fot.: UMiG

Policja i Główna Inspekcja Transportu Drogowego (GITD) uważają, że urządzenia pomiarowe poprawią bezpieczeństwo na drogach.

Urządzenia montowane są w całym kraju. Główny inspektor transportu drogowego informuje, że wciąż jednak trwają formalności związane z dostarczeniem energii elektrycznej i montażem liczników. W Bystrzycy Kłodzkiej zamontowano je w dwóch miejscach - na ulicy Strażackiej w pobliżu Osiedla Szkolnego i na Sienkiewicza naprzeciw banku WBK.

- To nasza wspólna inicjatywa z panią burmistrz Renatą Surmą, a jej celem jest podniesienie bezpieczeństwa użytkowników dróg. Kierowca dojeżdżając do takiego miejsca jest informowany z jaką prędkością się porusza. Jeśli przekracza dozwoloną prędkość, to wniosek nasuwa się sam – tłumaczy Grzegorz Skiba, szef Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej.

Po okresie testowania urządzeń i zebrania opinii od kierowców władze Bystrzycy mają rozważyć, czy zwiększyć ich liczbę. W jednym z dużych miast Polski od jesieni do końca 2015 roku urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości zarejestrowały ponad 3250 przekroczeń prędkości. Średnio jedno urządzenie dawało około dwadzieścia mandatów na dobę. Skuteczność mierników potwierdzono za granicą. We Włoszech od dziesięciu lat funkcjonuje system, który opiera się na czujnikach zatopionych w asfalcie. Sensory wykrywają prędkość pojazdów. System rozpoznaje też klasy pojazdów. Jeżeli średnia prędkość auta przekracza dozwolony limit, to kierowca otrzymuje mandat. Efekt? W ciągu roku funkcjonowania urządzeń we Włoszech liczba wypadków spadła o 19 procent a liczba ofiar śmiertelnych spadła o 51 procent.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uwaga kierowcy. Na dwóch ulicach zamontowano urządzenia do pomiaru prędkości

  2016-04-22 15:01:33

  bom

  Policja i Główna Inspekcja Transportu Drogowego (GITD) uważają, że urządzenia pomiarowe poprawią bezpieczeństwo na drogach.

 • 2016-04-25 12:46:13

  gość: ~Hans

  ostatnio dodany post

  urządzenia z wielką pompą zakładano na początku roku w Kłodzku. Teraz po cichu zdjęto i założono w Bystrzycy. Można odtrąbić sukces ;)

REKLAMA


REKLAMA