Express-Miejski.pl

Więźniowie posprzątali dopływ Nysy Kłodzkiej. Teraz czeka ich kurs spawacza

Za wyrzucanie odpadów do rzeki odpowiedzialni są wyłącznie mieszkańcy fot.: UM w Kłodzku

Tapczan, krzesło biurowe, setki butelek plastikowych, kalosze – to wszystko wyłowili więźniowie z Jodłownika w Kłodzku.

Akcja sprzątania trwała wiele dni. Wzięli w niej udział skazani z Zakładu Karnego w Kłodzku. Za wyrzucanie odpadów do rzeki odpowiedzialni są wyłącznie mieszkańcy. Za sprzątanie rzek i potoków odpowiedzialny jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

- Odpady sprzątało kilku skazanych za drobne przestępstwa i były przesłanki, że samowolnie nie oddalą się z miejsca pracy. Zostali wyselekcjonowani w systemie przepustek i mamy do nich zaufanie – tłumaczy Julian Leszczuk, rzecznik kłodzkiego zakładu karnego.

Z oczyszczenia rzeki zadowolone jest miasto. Na fanpage burmistrza można oglądać zdjęcia przedmiotów, które wyciągnięto z rzeki.

- Góra śmieci wyciągnięta z Jodłownika przeraża – sofy, fotele, telewizory, krzesła. Generalnie wszystko, co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Wniosek jest jeden: część z mieszkańców nie szanuje ani siebie, ani pozostałych mieszkańców Kłodzka – informuje burmistrz.

Niedawno do Zakładu Karnego w Kłodzku zgłosił się inwestor, który poszukuje profesjonalnych spawaczy. W tym miesiącu ruszył kurs. Zgłosiło się ośmiu osadzonych. Wszyscy po przeszkoleniu otrzymają certyfikaty i znajdą pracę poza więzieniem.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Więźniowie posprzątali dopływ Nysy Kłodzkiej. Teraz czeka ich kurs spawacza

  2016-04-22 12:10:47

  bom

  Tapczan, krzesło biurowe, setki butelek plastikowych, kalosze – to wszystko wyłowili więźniowie z Jodłownika w Kłodzku.

 • 2016-04-22 14:07:55

  gość: ~Urwis

  ostatnio dodany post

  Bo ludzie " "mysla" " nie moja posesja, dlatego wyrzucaja wszystko co popadnie i gdzie popadnie. Co do skazanych - to dobrze ze chociaz posprzataja, na cos sie przydadza, siedzenie w celi za nasze pieniadze tez im chyba wychodzi bokiem.

REKLAMA


REKLAMA