Express-Miejski.pl

Zwyrodnialec przykuł łańcuchem psa do torowiska. Szuka go policja

Policja szuka zwyrodnialca, który przykuł psa. Za ten czyn grozi mu do 3 lat więzienia fot.: policja

Do zdarzenia doszło niedaleko stacji w Starym Wielisławiu. Na szczęście czworonoga w porę zauważył jeden z mężczyzn, który wszedł na most i uwolnił psa.

Pan Piotr mieszka niedaleko Kłodzka. Przejeżdząjąc samochodem obok torów zauważył czworonoga przykutego do metalowych elementów mostku. Kiedy go odczepiał nagle nadjechał pociąg. Na szczęście szynobus zdążył w porę wyhamować. 26-letniemu mężczyźnie udało się zerwać łańcuchy i uwolnić zwierzę. Przerażony pies uciekł.

- Gdyby nie reakcja pana Piotra przykuty do torów pies byłby skazany na pewną śmierć. Wczoraj komendant w obecności przedstawicieli fundacji „Pod psią gwiazdą” złożył gratulacje człowiekowi, który nie jest obojętny na krzywdę zwierząt – informuje Wioletta Martuszewska, rzeczniczka kłodzkiej policji.

Mężczyzna tłumaczy, że nie czuje się bohaterem. Jest zaskoczony, że komendant mu osobiście podziękował. Tłumaczy, że to, co zrobił jest normalne. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Poszukuje też zwyrodnialca, który przykuł zwierzę. Za znęcanie się nad czworonogiem może dostać nawet trzy lata więzienia.

bom

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zwyrodnialec przykuł łańcuchem psa do torowiska. Szuka go policja

  2016-04-19 14:13:29

  bom

  Do zdarzenia doszło niedaleko stacji w Starym Wielisławiu. Na szczęście czworonoga w porę zauważył jeden z mężczyzn, który wszedł na most i uwolnił psa.

 • 2016-04-20 14:48:52

  gość: ~Urwis

  Brawo Panie Piotrze, a tego super wlasciciela postarac sie znalesc i przykuc do szyn, tak jak on tego psiaka.

 • 2016-04-20 21:25:13

  gość: ~Max

  A skąd wiesz że to właściciel go tam zostawił ???

 • 2016-04-21 09:15:29

  gość: ~Zielony

  To zdarzenie miało miejsce na terenie miasta Kłodzko, na zakończeniu ul. Wielisławskiej (obok kaplicy - mauzoleum ksiącia ziębickiego Jana). Nazwa stacji kolejowej odległej 300 m od tego mostu - to Kłodzko Zagórze. Przekłamanie w tym przypadku. to echo przeszłości. Powojenna nazwa tej stacji to "Stary Wielisław Dolny", która obowiązywała do końca lat 80. XX wieku. Ten mostek nad dawnym kanałem młynówki znajduje się w odległości kilku metrów od niestrzeżonego przejazdu, na drodze wiodacej do wsi Stary Wielisław. Wielkie uznanie dla Pana Piotra i Pana konduktora szynobusa, którzy uwolnili pieska.

 • 2016-04-22 19:20:50

  gość: ~kaaa

  ostatnio dodany post

  Najgorsze jest to, że psiak uciekl po uwolnieniu a jak wiemy psy niestety są wierne nawet zwyrodnialcom wiec przypuszczam ze pobiegl prosto do domu.....

REKLAMA


REKLAMA