Express-Miejski.pl

Śpiewali po rosyjsku, niemiecku i nawet po japońsku

Nagrody przyznano tym, którzy potrafili połączyć walory językowe z talentem muzycznym fot.: Marcin Gomułka

Liceum w Bystrzycy zorganizowało Festiwal Piosenki Międzynarodowej. Zwyciężyli ci, którzy potrafili połączyć walory językowe z talentem muzycznym.

Na scenie ośrodka kultury zaprezentowało się 16 wykonawców ze szkół w Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzycha, Nowej Rudy, Kłodzka, Polanicy-Zdrój i Bożkowa. Na widowni zasiedli uczniowie bystrzyckiego liceum, którzy świetnie się bawili. Wpłynęło to na dobrą atmosferę festiwalu. Nagrodę publiczności zdobył zespół dziewcząt z I LO w Bystrzycy Kłodzkiej w składzie - Monika Duś, Agata Kowalczewska, Barbara Zarówna i Wiktoria Trela. Jurorzy przyznali dwa wyróżnienia - Wiktorii Kacprzak z ogólniaka w Bystrzycy Kłodzkiej oraz rodzeństwu Jagodzie i Konradowi Przybylskim z Polanicy-Zdroju.

- Mało mamy w Bystrzycy takich imprez, a to dobra odskocznia od szkolnych obowiązków. Większość z nas na co dzień nie bierze udziału w festiwalach czy koncertach organizowanych w innych miastach – mówiła Wiktora z klasy drugiej.

Nagrody przyznano tym, którzy potrafili połączyć walory językowe z talentem muzycznym. Śpiewano piosenki po niemiecku, rosyjsku, hiszpańsku i nawet po japońsku. Drugie miejsce zdobyła Dominika Chuchla z kłodzkiego liceum z oddziałem dwujęzycznym, a pierwsze wyśpiewała Oliwia Łuszczyńska z Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku. Grand Prix otrzymała Maja Nowicka z Zespołu Szkół nr 3 w Wałbrzychu. Ich występy można oglądać na stronach na Facebooku. Imprezę zorganizowano przy wsparciu starostwa powiatowego i lokalnych przedsiębiorców.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA