Express-Miejski.pl

Nie wszyscy chcą budowy marketu przy ulicy Objazdowej

Przeciwnicy pytają, czy Lidl będzie odprowadzał podatki w Polsce i czy pracownicy będą zatrudnieni na umowę o pracę? fot.: facebook

Kłótnia na Facebooku w sprawie budowy Lidla obok restauracji McDonalds. Przeciwko są handlowcy z Kłodzka. Za budową - część mieszkańców.

Budowa ma ruszyć za miesiąc. Zatrudnienie w markecie ma znaleźć kilkanaście osób. Powierzchnia Lidla ma wynieść ok. 1300 metrów kwadratowych. Burmistrz Michał Piszko umieścił na Facebooku wizualizację z informacją, że market zostanie otwarty pod koniec roku. Pod info pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy zwolenników, jak i przeciwników Lidla.

- Mamy gorącego orędownika marketu w postaci pana burmistrza, dlatego nic nowego się nie spodziewaliśmy. Straciłem już rachubę ile sklepów z kapitałem zagranicznym działa w Kłodzku. Na palcach można policzyć, ile jest sklepów z polskim kapitałem. Nikt nie dba o naszych handlowców, bo głównym beneficjentem ma być obcy kapitał – uważa Grzegorz Kogut, szef Stowarzyszenia Handlowców i Przedsiębiorców Ziemi Kłodzkiej.

Kupcy wielokrotnie protestowali już przeciwko budowie sklepów wielkopowierzchniowych z kapitałem zagranicznym. Większość z nich uważa, że mały handel wycofuje się z Kłodzka. Winna jest temu „agresywna ekspansja”. Handlowcy oskarżają też władze miasta o bierność.

- Jest mi przykro, że część osób, które mnie atakują dało się w poprzedniej kadencji oszukać byłym władzom, które obiecały, że nie powstanie kolejny market. Jednak poprzednie władze nie zrobiły wiele, aby w rzeczywistości powstrzymać wejście kolejnych sieci handlowych do Kłodzka – tłumaczył w oświadczeniu rok temu burmistrz.

W tym roku Stowarzyszenia Handlowców i Przedsiębiorców Ziemi Kłodzkiej nie zamierza protestować. Za budową marketu przy Objazdowej opowiada się część mieszkańców. Zdaniem wielu to gospodarka rynkowa decyduje o tym, gdzie ludzie chcą kupować.

- Jeżdżę trochę po Europie i moja opinia o Lidlu jest pozytywna. Robię zakupy tylko w tym sklepie. Towar jest dobrej jakości, czy to jedzenie, czy odzież. Korzystam też z Lidla w Polsce i bo jest lepszy od Biedronki – uzasadnia jeden z internautów.

Przeciwnicy pytają, czy Lidl będzie odprowadzał podatki w Polsce i czy pracownicy będą zatrudnieni na umowę o pracę? Inni uważają, że to nie jest dobry sklep, bo osiemdziesiąt procent towarów pochodzi z Niemiec. Do sprawy wrócimy.

Jacek Bomersbach

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nie wszyscy chcą budowy marketu przy ulicy Objazdowej

  2016-04-18 14:00:16

  Jacek Bomersbach

  Kłótnia na Facebooku w sprawie budowy Lidla obok restauracji McDonalds. Przeciwko są handlowcy z Kłodzka. Za budową - część mieszkańców.

 • 2016-04-19 21:57:58

  gość: ~roza

  u sąsiadów w Bystrzycy Kłodzkiej i w Ząbkowicach jest Lidl i nie narzekają :)

 • 2016-11-18 10:04:15

  gość: ~doktor

  ostatnio dodany post

  Kompletna bzdura w Bystrzycy Kłodzkiej nie ma żadnego Lidla

 • 2016-04-20 14:43:51

  gość: ~Ania

  Handlowcy protestowali jak mieli zlikwidowac hale handlowa przy ul. Spoldzielczej i otworzyc Leclerc, na dzien dzisiejszy chwala sobie ten sklep i sami robie w nim zakupy.
  Jezeli ktos ma przyjsc do ich sklepu - to przyjdzie i zrobi zakupy pomimo wyzszych cen.

 • 2016-04-20 14:45:20

  gość: ~Ania

  Handlowcy protestowali jak mieli zlikwidowac hale handlowa przy ul. Spoldzielczej i otworzyc Leclerc, na dzien dzisiejszy chwala sobie ten sklep i sami robia w nim zakupy.
  Jezeli ktos ma przyjsc do ich sklepu - to przyjdzie i zrobi zakupy pomimo wyzszych cen.

 • 2016-04-20 16:01:01

  gość: ~zakupoholiczka

  w Biedronce przynajmniej większość towarów (spożywka) pochodzi od polskich producentów, w Lidlu to już na prawdę "najtańsza" niemiecka jakość poniżej wytrzymałości organizmu, ale za to "przyjazna" dla portfela... Bida panie, rzeczywiście jest się z czego cieszyć :-(

 • 2016-10-10 21:52:01

  gość: ~Stańczyk

  Sami sobie zakładacie pętlę szubienicy na szyję.Polaków już nie ma .Zostali sami niewolnicy ,którzy cieszą się że powróz dobrze nasmarowany łojem.

REKLAMA


REKLAMA