Express-Miejski.pl

13 Ukraińców zatrzymano w Kudowie - Zdroju. Mają opuścić Polskę

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: SG

Kilka dni temu straż graniczna z Kłodzka zatrzymała obcokrajowców ze wschodu. Wobec nich wszczęto postępowanie administracyjne.

W wyniku postępowań administracyjnych prowadzonych w Placówce Straży Granicznej w Kłodzku wydano decyzje powrotowe czterem obywatelom Ukrainy, którzy nie podjęli pracy w Polsce. Cudzoziemców zatrzymano w Kudowie Zdroju. Mimo posiadanej wizy z prawem do pracy Ukraińcy pojechali do Czech w celach – jak twierdzą – turystycznych.

- W innym celu niż deklarowany wykorzystywało posiadane przez siebie wizy również dwóch Ukraińców zatrzymanych w Olszynie przez funkcjonariuszy straży granicznej z Tuplic. Kolejnych dwóch zatrzymała straż z Legnicy na autostradzie A4 – informuje Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

To nie koniec. Kolejnych nielegalnych przybyszy ze wschodu zatrzymała straż z Wrocławia i Jeleniej Góry. Ukrainiec skontrolowany w Poznaniu okazał funkcjonariuszom paszport i zezwolenia przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego. Zezwolenie to uprawnia cudzoziemca do przebywania jedynie w strefie przygranicznej. Nielegalni obywatele muszą opuścić Polskę w terminie od 15 do 30 dni. Dodatkowo cudzoziemcy mają zakaz wjazdu do Polski na okres od pół do jednego roku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA