Express-Miejski.pl

Masz firmę i oczekujesz wsparcia? Niedługo ruszy inkubator przedsiębiorczości

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

Kłodzki Inkubator Przedsiębiorczości ma wspierać i promować firmy w regionie. W tym roku magistrat złoży wniosek o pieniądze na realizację projektu.

Inkubator ma wspierać przedsiębiorców. Do dyspozycji będą nowoczesne biura. Przewiduje się też stworzenie sali konferencyjnej. W inkubatorze mają odbywać się warsztaty i szkolenia. Kto będzie mógł korzystać? Przedsiębiorcy, który rozpoczynają działalność i ci, którzy na rynku są od dawna. Obecnie trwają konsultacje. Niedługo będzie wiadomo jaką infrastrukturę inkubator powinien zapewnić przedsiębiorcom chcącym ulokować w nim swoją firmę.

- Utworzenie Kłodzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości ma wspomóc rozwój działalności gospodarczej w naszym mieście. Aby tak się stało, przedsiębiorcy muszą mieć zapewnioną możliwość dobrego startu. A to właśnie poprzez preferencyjne warunki, wsparcie biznesowe i szkolenia może zagwarantować inkubator – tłumaczy Michał Piszko, burmistrz Kłodzka.

Firmy, które przystąpią do inkubatora będą musiały pokazać sposób wsparcia rozwoju wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Dolnośląskiego 2011-2020. Mowa jest o następujących obszarach działalności: branża chemiczna i farmaceutyczna, mobilność przestrzenna, żywność wysokiej jakości, surowce naturalne i wtórne, produkcja maszyn urządzeń, obróbka materiałów i technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT).Chętni do ulokowania swojej działalności gospodarczej w Kłodzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości proszeni są o wypełnienie ankiety znajdującej się na stronie www.klodzko.pl.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA