Express-Miejski.pl

Dwieście porcji silnego narkotyku schowała w biustonoszu

Mefedron jest substancją zakazaną. Stosuje się go do produkcji dopalaczy. Ma silne działania pobudzające podobne do amfetaminy i ekstazy fot.: policja

22-latka z Nowej Rudy ukryła w biustonoszu dwieście porcji mefedronu – silnie pobudzającej substancji narkotycznej. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Wcześniej funkcjonariusze prowadzili działania zwalczające przestępczość narkotykową. Trop zaprowadził ich do mieszkanki Nowej Rudy, którą zatrzymano w centrum miasta. W portfelu znaleziono u niej kilka porcji amfetaminy.

- Po przewiezieniu do komisariatu policjantka podczas przeszukania zatrzymanej znalazła ukryty w biustonoszu biały proszek. Wstępne badanie wykazało, że to mefedron. Z zabezpieczonej ilości można byłoby przygotować blisko 200 porcji narkotyków – informuje Wioletta Martuszewska, rzeczniczka kłodzkiej policji.

W trakcie dalszych czynności w mieszkaniu 22-latki funkcjonariusze znaleźli ukryte w wśród kosmetyków kolejne środki psychotropowe i elektroniczną wagę. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 300 porcji narkotyków. Kobieta usłyszała zarzuty. Funkcjonariusze udowodnili jej handel narkotykami. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. W w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, natomiast za posiadanie znacznej ilości grozi do 10 lat więzienia.

Co to jest mefedron? Stosuje się go do produkcji dopalaczy. Ma silne działania pobudzające podobne do amfetaminy i ekstazy. Jest to substancja nowa i skutki jej zażywania nie są do końca znane. Nadużywanie prowadzi do paranoi. Osoby często zażywające mefedron lądują na oddziałach ostrych zatruć lub w szpitalach psychiatrycznych.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dwieście porcji silnego narkotyku schowała w biustonoszu

  2016-04-14 16:36:16

  bom

  22-latka z Nowej Rudy ukryła w biustonoszu dwieście porcji mefedronu – silnie pobudzającej substancji narkotycznej. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

 • 2016-04-19 11:09:28

  gość: ~ROBERTTO

  ostatnio dodany post

  STRASZNIE ŚMIERDZI OD NARKOMANEK , NIE WIEM , CZY TAK SIĘ POCĄ , CZY NIE ZMIENIAJĄ BIELIZNY , NIE MYJĄ SIĘ , PRZEWAŻNIE STRASZNIE CUCHNIE OD NICH , BRZYDOTY CHODZĄCE , MŁODE BABA - JAGI , A TAKIE BRZYDKIE , WYMĘCZONE BRUDNE TWARZE Z ROZMAZANYM TYGODNIOWYM MAKIJAŻEM ,FE PASKUDY , I TEN OBŁĘD W OCZACH , I GŁUPKOWATE PLĄTANE WYPOWIEDZI , FE KTO TO BY CHCIAŁ TAKIE ! NIKT !

REKLAMA


REKLAMA