Express-Miejski.pl

Straż graniczna ukarze Ukraińców i właściciela stolarni

Wobec cudzoziemców przeprowadzono postępowania administracyjne i wydano decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Mają miesiąc na opuszczenie Polski fot.: SG

Pięciu nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy zatrzymała kłodzka straż graniczna. Ukraińcy złożyli wnioski o ukaranie bez przeprowadzenia rozprawy.

Straż skontrolowała jeden z zakładów stolarskich niedaleko Dzierżoniowa. Okazało się, że pięciu mężczyzn z Ukrainy pracujących przy obróbce drewna jest zatrudnionych nielegalnie. Cudzoziemcy nie posiadali zezwolenia na pracę w Polsce.

- Mężczyźni w wieku od 25 do 60 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze straży granicznej wszczęli wobec nich postępowanie w związku z naruszeniem przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – informuje Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ukraińcy złożyli wnioski o ukaranie bez przeprowadzania rozprawy i zadeklarowali poddanie się karze grzywny.
Wobec cudzoziemców przeprowadzono również postępowania
administracyjne i wydano im decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Mają miesiąc na opuszczenie Polski. Straż Graniczna z Kłodzka prowadzi również sprawę przeciwko pracodawcy, który zatrudnił cudzoziemców. Grozi mu kara nie mniejsza niż 3 tys. zł.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA