Express-Miejski.pl

Nowe chodniki, latarnie i zatoczki parkingowe

Ulica Kłodzka w Nowej Rudzie fot.: UG

Wkrótce w Nowej Rudzie rozpocznie się remont ulicy Kłodzkiej. Zamontowane zostaną też nowe latarnie i kanalizacja.

Do tej pory położono nową nawierzchnię od stacji paliw do Słupca. Był to pierwszy etap na odcinku osiedle Waryńskiego – skrzyżowanie. Kolejny etap zakłada modernizację drogi wraz z kanalizacją deszczową. Planowane zakończenie prac - koniec 2016 roku. Równolegle z modernizacją drogi nastąpi gruntowna przebudowa kanalizacji wzdłuż ulicy Kłodzkiej. Mają też powstać zatoczki parkingowe (po stronie sklepu Intermarche).

- Jednym z najważniejszych elementów infrastruktury są drogi. Ostatnie lata to modernizacja głównych traktów w naszym mieście. Działania te realizowane są zarówno dlamieszkańców, inwestorów którzy lokują swoje fabryki w Nowej Rudzie oraz turystów. Kompleksowa modernizacja drogi wojewódzkiej nr 381, jest efektem podpisanego po długich staraniach porozumienia z marszałkiem. Dzięki temu do końca bieżącego roku, prace na tym strategicznym odcinku, zostaną zakończone - tłumaczy burmistrz Tomasz Kiliński.

Burmistrz przypomina, że w 2014 roku wspólnie z powiatem kłodzkim przeprowadzono modernizację ulicy Bożkowskiej (skrzyżowanie Kłodzka - Debry) a z końcem ubiegłego roku zakończono drugi etap Nowa Ruda - Bożków – Gorzuchów. Główni wykonawcy: Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia i Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne z Wałbrzycha.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nowe chodniki, latarnie i zatoczki parkingowe

    2019-11-03 22:09:03

    gość: ~solumen

    ostatnio dodany post

    Ciekawa strona. Z niecierpliwoscia czekam na nastepny artykul

REKLAMA


REKLAMA