Express-Miejski.pl

Za dwa lata przy podstawówce powstanie kryta pływalnia

Wizualizacja basenu, który ma powstać przy szkole podstawowej fot.: UMWD

Budowa basenu przy szkole podstawowej nr 2 planowana jest w Bystrzycy Kłodzkiej. Będą mogli z niej korzystać uczniowie i mieszkańcy.

Pływalnia ma powstać w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”. Program jest inicjatywą samorządu województwa. Zakłada on budowę niewielkich krytych pływalni z 4-torową niecką basenową o wymiarach 8,5 na 16,67 metrów i głębokości od 0,9 do 1,35 metra.

- W naszym regionie są powiaty, w których nie ma krytych ogólnodostępnych pływalni i właśnie tam chcemy w pierwszej kolejności realizować nasz program. Podstawowym kryterium wyboru samorządów było to, czy w okolicy znajduje się ogólnodostępny basen – tłumaczy marszałek Cezary Przybylski.

Pływalnia w Bystrzycy ma być przeznaczona do nauki pływania uczniów i przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu lekcji basen stanie się ogólnodostępny, dlatego w okolicy planowana jest budowa parkingu. O tym, że miasto na budowę basenu może liczyć zdecydował fakt, że nie posiada na swoim terenie podobnego obiektu.

- Koszt budowy ma wynieść około 5 mln zł, przy czym połowę kwoty zapewnia gmina, zaś drugą Ministerstwo Sportu oraz urząd marszałkowski – informuje Bogusław Bieńkowski z Urzędu Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej.

W roku 2017 zostanie przygotowana dokumentacja techniczna. Rok później ruszy budowa. Basen ma być typową pływalnią bez urządzeń rekreacyjnych i elementów współczesnych akwaparków. Na pływalniach będzie także realizowany program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA