Express-Miejski.pl

Konferencja w sprawie lotniska ze strażakami, policją i urzędnikami

W Boguszynie będą mogły lądować śmigłowce ratunkowe i samoloty o rozpiętości skrzydeł do 24 metrów fot.: LPR

8 kwietnia odbędzie się spotkanie ze służbami, urzędem lotnictwa i władzami województwa w sprawie budowy lotniska w Boguszynie.  

W styczniu 2012 na zlecenie gminy Kłodzko powstała „wstępna strategia funkcjonalna i analiza uwarunkowań budowy lotniska lokalnego w Boguszynie. Dokument opracował Bielski Park Technologiczny wspólnie z Aeroklubem Polskim. Na jego podstawie opracowano miejscowy plan i granice planowanego lotniska. W piątek odbędzie się konferencja poświęcona budowie.

- Spotkanie poświęcone będzie budowie lotniska w kontekście poprawy bezpieczeństwa w regionie. Do udziału zaproszono przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, policji, straży pożarnej i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Spotkanie nie ma nic wspólnego z organizowanymi Światowymi Dnia Młodzieży - mówi Małgorzata Matusz z działu promocji gminy Kłodzko.

W Boguszynie będą mogły lądować samoloty o dopuszczalnym ciężarze startowym ośmiu tys kilogramów i rozpiętości skrzydeł do 24 metrów. Przewidziano też lądowiska dla helikopterów ratunkowych. Korzystać z niego będą mogły różne służby. Budowa pasu planowana jest wzdłuż krajowej ósemki. Więcej szczegółów po konferencji. Organizatorem jest Stanisław Longawa, wójt gminy Kłodzko.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA