Express-Miejski.pl

Posypały się kary za picie piwa i palenie papierosów

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: SM

Na osiedlu Owcza Góra strażnicy miejscy odstraszali dziki. Zużyto 30 petard. Ukarano też mandatami 21 osób, który piły alkohol w parkach i na dworcach.

Problem z dzikami, które podchodzą do siedzib ludzkich niestety nie załatwi koło łowieckie. Mieszkańcy zgłaszali problem, dlatego strażnicy w marcu zorganizowali kolejną akcję odstraszającą zwierzęta. Na dziki zużyto około 30 petard hukowych. Akcja jest skuteczna, ale tylko przez pewien czas. Oprócz tego w marcu strażnicy wspólnie z policją rozpoczęli kontrolę skwerów, parków i miejsc, w których wypoczywają kuracjusze.

- Kontrolę przeprowadzono pod kątem ładu i porządku publicznego, który wynika z ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Mandatami w wysokości stu złotych ukaraliśmy 21 osób, które spożywały alkohol. Siedem osób pouczono – wylicza Piotr Występski, komendant kłodzkiej straży.

Łącznie przeprowadzono 458 kontroli placów zabaw, zielonych skwerów i boisk, gdzie zbiera się młodzież. Straż karała też za palenie papierosów w miejscach, w których obowiązuje zakaz np. na dworcu autobusowym. Mandatami w wysokości od pięćdziesięciu do stu złotych ukarano cztery osoby.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA