Express-Miejski.pl

Woda w basenie ma być filtrowana. W planach jest też budowa kręgielni

Pływalnia w Bystrzycy ma zostać odnowiona i przebudowana. Kiedy? Na razie nie wiadomo fot.: UMiG

W przyszłości władze Bystrzycy Kłodzkiej chcą rozbudować basen miejski i załatać nieszczelną nieckę. Remont ma kosztować 8-10 mln zł.

Największym problemem kąpieliska na Górze Parkowej jest nieszczelne dno, które kilka razy był już naprawiane. Obostrzenia służb sanitarnych wymagają, aby woda w basenie była filtrowana. Gmina chce wyłonić firmę, która przeprowadzi remont i zmieni wizerunek całego kompleksu. Basen przy ulicy Floriańskiej działa od 1937 roku. Władze Bystrzycy chcą zapewnić ludziom więcej atrakcji nie tylko latem. Rok temu urzędnicy przeprowadzili rozmowy z firmami zajmującymi się projektowaniem kąpielisk.

- W drodze zapytania ofertowego wyłoniono firmę z Gliwic, która wykona dokumentację projektową. Jej pracownicy już przeprowadzili niezbędne pomiary. Według koncepcji całe kąpielisko ma zostać przebudowane. Plan zakłada wykonanie niecki ze stali nierdzewnej o wymiarach 20 na 40 metrów, co oznacza, że będzie większa, trwalsza i łatwiejsza w utrzymaniu czystości – mówi Bogusław Bieńkowski z Urzędu Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej.

Mają być trzy tory pływackie, brodzik oraz strefa rekreacji wodnej z urządzeniami relaksującymi. Wokoło wydzielone zostaną place zabaw i tarasy do opalania. Przebudowane zostaną pomieszczenia gospodarcze i socjalne. Padła też propozycja budowy kręgielni, która działałaby przez cały rok. Niestety gmina nie jest w stanie sama sfinansować przedsięwzięcie. Dlatego władze śledzą programy unijne i liczą na wsparcie ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA