Express-Miejski.pl

Każdy będzie mógł legalnie i bezpiecznie nurkować

Podstawowym celem powstania parku jest zwiększenie atrakcyjności gminy i stworzenie warunków do uprawiania sportów wodnych - głównie nurkowania fot.: Ł. Kędzierski

Czy w nieczynnym kamieniołomie w Świerkach powstanie Podwodny Park Krajobrazowy? To otwarta propozycja pewnej fundacji. Pomysł popiera wójt gminy Nowa Ruda.

Powstanie podwodnego parku to pomysł Fundacji Klubu Innowatora, który w przeszłości zrealizował wiele ciekawych pomysłów. Kamieniołom w Świerkach może stać się jedynym miejscem w Polsce, gdzie bezpiecznie można będzie nurkować lub pojeździć na nartach wodnych. Park ma być czynny przez cały rok. Pomysł popierają wójt gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i Centrum Nurkowe Atmosfera. Do powstania projektu mogą włączyć się również mieszkańcy.

- Żeby uczestniczyć w projekcie trzeba być otwartym i pracowitym człowiekiem bez względu na wiek, płeć wyznanie, zawartość portfela. Nie chcemy zrobić z tego miejsca kiczu z tego powodu na pewno część pomysłów nie będzie miała zastosowania. Mogą one jednak stanowić zalążek kolejnych działań. W poprzednich projektach mieszkańcy albo pracowali z nami, albo użyczali sprzętu, materiałów budowlanych i wyżywienia - tłumaczy Maciej Zarański, szef Fundacji Klub Innowatora.

Mieszkańcy mogliby korzystać z obiektu lub świadczyć usługi turystom. W planach jest również organizacja wydarzeń dla mieszkańców. Fundacja chce rozmawiać z ludźmi o współpracy. W pierwszy weekend kwietnia planowane jest spotkanie z władzami gminy i mieszkańcami.

- Trzymam mocno kciuki za powodzenie tego pomysłu. Okolica wzbogaciłaby się o nowy produkt turystyczny, w dodatku wyjątkowy na skalę całego kraju, co przełożyłoby się na wzrost dochodów mieszkańców. Pozytywny wpływ na rozwój gminy miałby skutki długofalowe – mówi Adrianna Mierzejewska, wójt gminy.

Na stronie internetowej klubinnowatora.pl można zobaczyć projekt oraz wysłać mejla w sprawie konsultacji. Kiedy pomysł wejdzie w fazę realizacji poszukiwani do współpracy będą również: ogrodnicy, nurkowie, architekci krajobrazu, menadżerowie i artyści. Głównym celem powstania ośrodka jest zwiększenie atrakcyjności gminy i stworzenie warunków do uprawiania sportów wodnych.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA