Express-Miejski.pl

Gospodynie z Jugowa w Pasażu Grunwaldzkim

Podczas prezentacji jurorzy oceniali zgłoszone do konkursu najpiękniejsze palmy oraz pisanki wielkanocne fot.: UMWD

Koło gospodyń wiejskich z Jugowa (gmina Nowa Ruda) zajęło drugie miejsce w wojewódzkim konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną we Wrocławiu.

Konkurs zorganizowano w trakcie prezentacji stołów wielkanocnych w Pasażu Grunwaldzkim. Do udziału zaproszono 26 kół gospodyń wiejskich z całego Dolnego Śląska. Imprezę uświetniły występy kapel folklorystycznych ‒ Radośni, Działoszynianie, Leszczynki, Kwisowianie, Michalinki i Zagajnik. Podczas prezentacji jurorzy oceniali zgłoszone do konkursu najpiękniejsze palmy oraz pisanki.

- W konkursie na najładniejszą palmę pierwsze miejsce zajęło koło gospodyń wiejskich z Lutomii Dolnej w powiecie świdnickim. Dwa drugie miejsca wywalczyło koło z Jugowa i z Konradówki – Piotrowic w powiecie legnickim – mówi jeden ze współorganizatorów z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (DODR) we Wrocławiu

Tradycyjnie podczas prezentacji odbywa się również podsumowanie wojewódzkiego konkursu na najładniejszy koszyczek wielkanocny wykonany przez dzieci i młodzież. Każdy z 24 koszyczków zgłoszonych do konkursu wyróżniała estetyka wykonania elementów świątecznych, dekoracyjność i wiosenna kolorystyka. Niepowtarzalne wrażenie artystyczne stwarzał oryginalny dobór materiałów, z których wykonano poszczególne elementy. Na zakończenie wicemarszałek Ewa Mańkowska i Ryszard Czerwiński, dyrektor DODR wręczyli laureatom nagrody i dyplomy.
Organizatorzy: Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA