Express-Miejski.pl

Koła gospodyń i stowarzyszenia przygotowały najładniejsze stoły

Impreza w Bożkowie fot.: UG

Wystawa stołów wielkanocnych w Bożkowie. W imprezie wzięło udział kilkuset gości z całego powiatu kłodzkiego.

„Dwudziestą Wystawę Stołów Wielkanocnych” zorganizowano w sali sportowej Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Oprócz udekorowanych stołów, było rękodzieło i smakowite potrawy. Na stoiskach kupujący chętnie wybierali ręcznie zdobione pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne z naturalnych produktów. W trakcie wystawy odbyły się występy artystyczne.

- Wystąpiły maluchy z przedszkola w Bożkowie. Później piosenki śpiewały koła gospodyń wiejskich m.in. z Jugowa, Bożkowa i gminy Nowa Ruda. Ważnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Zwyciężyła palma Koła Gospodyń Wiejskich z Krajanowa – opowiada Tamara Jastruńska, jedna z uczestniczek.

Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i prezentów dla wystawców. Wójt Adrianna Mierzejewska i dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek wręczyły wszystkim kołom gospodyń i serdeczne podziękowania za udział w wystawie stołów. Posłanka Monika Wielichowska ufundowała nagrodę za najpiękniejszy stół wielkanocny. Kilka dni później Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa reprezentowało powiat kłodzki we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim. Koła Gospodyń Wiejskich wystawiły swoją palmę. W konkursie udział wzięła także pisanka z gęsiego jajka.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA