Express-Miejski.pl

Pił alkohol i chciał zabić byłą żonę. Postawiono mu zarzuty

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

60-letni mężczyzna zadał swojej byłej żonie ciosy nożem w okolice szyi. Kobieta broniła się i krzyczała. Z pomocą ruszył jej 14-letni syn.

Do zdarzenia doszło jesienią ubiegłego roku, ale prokuratura ze Świdnicy dopiero teraz postawiła 60-letniemu Grzegorzowi R. zarzuty. Ustalono, że mężczyzna od dłuższego czasu pił alkohol i był szczególnie agresywny wobec żony i syna. Jego zachowanie przybrało wręcz formę psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną i synem. Z tego też powodu małżonkowie rozwiedli się. Noc z dziewiątego na 10 października miała być ostatnią nocą spędzoną razem w ich wspólnym mieszkaniu. Później kobieta miała się wyprowadzić.

- Wieczorem Grzegorz R. będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. Następnie w nocy wszedł do pokoju, w którym spała pokrzywdzona i nożem zadawał jej ciosy w okolice głowy i szyi, czym spowodował liczne rany cięte. Kobieta broniąc się przez napastnikiem doznała też ran otwartych dłoni i przedramienia – relacjonuje Ewa Ścierzyńska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Na pomoc matce przybiegł syn, któremu udało się skutecznie odciągnąć ojca, wtedy zakrwawiona zdołała uciec z mieszkania i schronić się u sąsiadki. Syn oskarżonego odciągając ojca od matki sam doznał obrażeń w postaci rany ciętej palca prawej ręki. Oskarżony natomiast jeszcze przed przybyciem policji dokonał licznych samookaleczeń. Z tego powodu trafił do szpitala. Gdy wyzdrowiał sąd aresztował go na 3 miesiące.

- Mężczyzna nie przyznał się do usiłowania zabójstwa żony, jak też do znęcania się nad rodziną. Został poddany badaniom sądowo-psychiatrycznym. Biegli orzekli, że w chwili czynu był poczytalny – dodaje rzeczniczka.

Za usiłowanie zabójstwa oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pił alkohol i chciał zabić byłą żonę. Postawiono mu zarzuty

  2016-03-23 11:43:15

  bom

  60-letni mężczyzna zadał swojej byłej żonie ciosy nożem w okolice szyi. Kobieta broniła się i krzyczała. Z pomocą ruszył jej 14-letni syn.

 • 2016-03-24 14:54:19

  gość: ~Selekcjoner

  ostatnio dodany post

  Wiele ciekawych rzeczy opisujecie. Ale ile w tym prawdy ?
  Z wypowiedzi Pani rzecznik można wywnioskować, że wysłuchano tylko
  jednej strony. A gdzie prawda drugiej ?
  Byłbym ostrożny w wydawaniu przedwczesnych wyroków !

REKLAMA


REKLAMA