Express-Miejski.pl

Zrób ciekawą fotkę. Możesz wygrać cenną nagrodę

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: FR

Konkurs ekologiczny dla uczniów podstawówek z powiatu kłodzkiego. Na zwycięzców czekają rowery, cyfrowe aparaty fotograficzne i plecaki.

Konkurs ruszy w poniedziałek 21 marca i zakończy się 19 kwietnia. Do udziału zapraszani są uczniowie, którzy na zdjęciach pokażą, w jaki sposób chronią środowisko. Fotografie mogą przedstawiać np. sposoby segregacji odpadów, troskę o zachowanie czystości środowiska, oszczędzanie wody i energii elektrycznej. Mogę też być fotki ukazujące wtórne wykorzystanie odpadów czy też udział uczniów w proekologicznych akcjach, takich jak Sprzątanie Świata czy nasadzenia lasów.

- Uczniowie mogą również sfotografować i zgłosić do konkursu przedmiot użytkowy czy pracę plastyczną powstałą z odpadów. Ponieważ zaangażowanie proekologiczne wymaga często wspólnego działania, organizatorzy przewidzieli w konkursie dwie kategorie: indywidualną i grupową - zespół liczący maksymalnie 3 osoby– informuje Agnieszka Darecka-Rojek, rzeczniczka FBSerwis Dolny Śląsk, który organizuje konkurs.

FBSerwis Dolny Śląsk ufundował dla zwycięzców atrakcyjne nagrody: górskie rowery, aparaty fotograficzne oraz plecaki. Dodatkowo szkoły, do których uczęszczają laureaci głównych nagród otrzymają projektory multimedialne. Organizator przyjmować będzie elektroniczne zgłoszenia od uczestników wraz z konkursowymi zdjęciami (można je przesyłać na adres: konkurs@prtime.pl). Prace prezentowane będą w internecie. Zwycięzcy w kategorii indywidualnej i zespołowej zostaną wyłonieni online w drodze plebiscytu w dniach 13-19 kwietnia każdy będzie mógł oddać swój głos na najciekawszą jego zdaniem fotografię na stronach internetowych www.klodzko.naszemiasto.pl oraz www.walbrzych.naszemiasto.pl.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 20 kwietnia na stronie organizatora www.fbserwis.pl, a uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 kwietnia podczas obchodów Dnia Ziemi na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, który jest jednym z dwóch patronów honorowych akcji. Drugim jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA