Express-Miejski.pl

Dalsze kroki wojewody w sprawie obwodnicy Kłodzka

Jazda obwodnicą ma skrócić czas podróży i poprawić bezpieczeństwo [zdjęcie ilustracyjne fot.: bom

Wojewoda Paweł Hreniak zaakceptował projekt budowy obwodnicy Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33 i budowę łącznika drogi nr 46. Teraz projekt trafi do GDDKiA.

Umowę na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33 wraz z łącznikiem podpisano na początku stycznia 2015. Według planów obwodnica powstanie po zachodniej stronie miasta. We wtorek projekt zaakceptował wojewoda dolnoślaski.

- Teraz dokument trafi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja zakłada poprowadzenie obwodnicy po zachodniej stronie Kłodzka. Z projektu wynika, że początek zadania rozpocznie się w rejonie dzielnicy Książkówka i zakończy się w rejonie miejscowości Żelazno – informuje Sylwia Jurgiel, rzeczniczka wojewody.

Początek opracowania trasy łącznika po wschodniej stronie Kłodzka stanowi połączenie z drogą krajową nr 46 w miejscowości Jaszkowa Dolna. Koniec trasy łączy się z drogą krajową nr 33 w rejonie ulicy Wyspiańskiego.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w działania na rzecz budowy obwodnicy Kłodzka. Szczególnie dziękuję Mieszkańcom, którzy wielokrotnie wykazywali się aktywnością i wspierali powstanie tej ważnej inwestycji. Podziękowania należą się także społeczności działającej na profilu Komitetu Obrony Obwodnicy Kłodzka - pisze na Facebooku burmistrz Michał Piszko.

Obwodnica będzie mieć dziewięć tzw. łącznic na skrzyżowaniu drogi krajowej numer osiem z projektowanym przebiegiem obwodnicy Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33. Ronda (średnie i turbinowe powstaną na obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 33 oraz drogi nr 46. W okolicy powstaną też niewielkie zbiorniki wodne, które mają magazynować wodę (deszczówkę i wody podskórne) z terenu obwodnicy.

- Główne cele budowy? Wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza Kłodzko, odsunięcie ruchu ciężarówek od obszarów zabudowanych i skrócenie czasu podroży. Kierowcy zaoszczędzą również na paliwie. Zapewni się komfort jazdy i bezpieczeństwo – tłumaczy jeden z projektantów.

Obwodnica i łącznik z drogą krajową nr 46, mają mieć ponad dziewięć kilometrów długości. Wartość inwestycji to 197,1 mln złotych.Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA