Express-Miejski.pl

Profesjonaliści i amatorzy wzięli udział w turnieju akordeonowym

Turniej składa się z części konkursowej dla uczniów szkół muzycznych z przeglądem akordeonistów, którzy nie są uczniami - tłumaczy Liliana Stopka fot.: facebook/Michał Piszko

W konkursie wzięli udział m.in. inżynier od energii odnawialnej, nauczyciel angielskiego i uczniowie szkół muzycznych. Nagrodami były produkty regionalne np. pstrągi.

Konkurs zorganizowano w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia im. Fryderyka Chopina w Kłodzku. Wzięli w nich udział amatorzy – osoby, które grają na akordeonie ze słuchu i nie ukończyły żadnej szkoły muzycznej oraz uczniowie m.in. ze szkoły w Kłodzku, Głogowa i Wrocławia. Łącznie w przeglądzie wzięły udział 42 osoby.

- Turniej Hrabstwa Kłodzkiego składa się z części konkursowej dla uczniów szkół muzycznych z Dolnego Śląska z przeglądem akordeonistów, którzy nie są uczniami. To dojrzali ludzie, którzy pracują w różnych zawodach m.in. inżynierowie, nauczyciele czy dyrektorzy. Chodziło mi, aby uaktywnić środowisko akordeonowe w naszym regionie – mówi Liliana Stopka, organizatorka i pomysłodawczyni przeglądu.

Konkurs daje możliwość prezentacji zainteresowań muzycznych i jest również prezentacją ziemi kłodzkiej. Uczestnicy otrzymali oryginalne nagrody: dzieci, które nie otrzymały wysokich notowań dostały pierniczki Hrabstwa Kłodzkiego. Dorośli - klucze wiolinowe i metalowe świeczniki wykonane przez kowala artystę.

- Trzeba promować nasz region, dlatego jedną z nagród był pstrąg kłodzki. Wykonawca otrzymała trzy wędzone ryby. Każdy otrzymał też dyplom z podpisami wysokiego jury – dodaje Liliana Stopka.

W jury zasiedli nauczyciele ze szkół muzycznych w całej Polski. Łącznie w konkursu wzięło 30 uczniów. Po zakończeniu turnieju wszystkim pogratulował burmistrz Michał Piszko.

Dwa pierwsze miejsce (dorośli) zajęli: Daniel Kwiatkowski, inżynier energii odnawialnej i Tomasz Łukaszczyk, nauczyciel angielskiego. Uczniowie w kategorii pierwszej (klasa I i II szkoły muzycznej) Tymoteusz Bartlewski ze szkoły w Kłodzku i Jakub Jarosz ze szkoły muzycznej w Głogowie. W kategorii II, czyli klasa 3 i 4 – Filip Kurachowski i Igor Morawski (uczniowie z Wrocławia).

 

Jacek Bomersbach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Profesjonaliści i amatorzy wzięli udział w turnieju akordeonowym

  2016-03-14 12:10:41

  Jacek Bomersbach

  W konkursie wzięli udział m.in. inżynier od energii odnawialnej, nauczyciel angielskiego i uczniowie szkół muzycznych. Nagrodami były produkty regionalne np. pstrągi.

 • 2016-03-14 17:05:13

  gość: ~Ech te pismaki

  ostatnio dodany post

  Winno być Filip Kurachowski 1 miejsce. ..poprawcie to...A i temat dla reportera nie dziala

REKLAMA


REKLAMA