Express-Miejski.pl

Darmowe wyjazdy na wystawy do Wrocławia

Na wystawie „7 cudów” będzie można obejrzeć zdjęcia Dolnego Śląska w obiektywie Adama Hawałeja fot.: A. Hawałej

Starostwo zaprasza na obejrzenie trzech wystaw we Wrocławiu. Chętni mogą się zgłaszać w domach kultury w Nowej Rudzie, Stroniu, Radkowie, Międzylesiu i Lądku – Zdroju.

To już droga wycieczka do Wrocławia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Pierwszy wyjazd zorganizowano w styczniu. Kolejny odbędzie się w niedzielę 13 marca. We Wrocławiu będzie można zobaczyć kilka interesujących wystaw np. „7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”.

- Tytułowe „7 cudów” to siedem obszarów kultury: krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny – informuje kurator wystawy.

Wystawa to również podróż po Dolnym Śląsku śladami najciekawszych pamiątek kultury i historii, takich jak mapa Śląska Marcina Helwiga, Księga Henrykowska i najstarsze przyrodniczo-medyczne czasopismo na świecie Miscellanea Curiosa Medico-Physica. Kolejna wystawa pt. „Made in Europe. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award” w muzeum architektury poświęcona jest najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie architektury. W skład ekspozycji wchodzi 150 najważniejszych projektów zrealizowanych w ostatnim ćwierćwieczu. Dodatkowo zobaczymy trzy wyróżnione projekty zrealizowane w Polsce – budynek Muzeum Historii Żydów Polin w Warszawie, kompleks Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz Filharmonię Szczecińską, która jako pierwszy polski budynek otrzymała główną nagrodę konkursu.

Trzecia wystawa to prezentacja twórczości rzeźbiarza Eduarda Chillidy, który jest jednym z ważniejszych hiszpańskich artystów dwudziestego wieku.

Osoby chętne do wyjazdu mogą się zgłaszać w ośrodkach kultury w Nowej Rudzie, Lądku - Zdroju, Stroniu, Radkowie, Kłodzku i Międzylesiu lub bezpośrednio w referacie promocji kłodzkiego starostwa. Decyduje kolejność zgłoszeń.bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA