Express-Miejski.pl

Straż graniczna zatrzymała 18 cudzoziemców głównie Ukraińców i Rosjan

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: SG

Funkcjonariusze zatrzymali w Kudowie – Zdroju Ukraińca, który nie miał przy sobie ważnej wizy. Tylko 8 marca w całej Polsce strażnicy zatrzymali, aż 18 cudzoziemców.

Zatrzymany w Kudowie obywatel Ukrainy zostanie przekazany stronie czeskiej. Prawa do legalnego pobytu w Polsce nie posiadało też 5 Ukraińców zatrzymanych w Jędrzychowicach. Funkcjonariusze nakazali im opuścić kraj w terminie dwudziestu dni. Parę dni temy strażnicy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy pieszo przekroczyli granicę. To obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej i dwóch Syryjczyków.

- Zatrzymany został również Polak, kierowca samochodu, którym
podróżowali Czeczeni. Odpowie on za udzielanie im pomocy. W terminie 15 dni musi opuścić też Polskę obywatel Ukrainy zatrzymany niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Cudzoziemiec posiadał wizę pracowniczą, jednak po przyjeździe do Polski nie skontaktował się z pracodawcą – informuje Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W ostatnich dniach straż z Legnicy zatrzymała obywatelkę Ukrainy, która nielegalnie pracowała w pralni w miejscowości niedaleko Środy Śląskiej. Tylko 8 marca funkcjonariusze łącznie zatrzymali 18 cudzoziemców. Wśród nich czternastu Rosjan i Ukraińców.

 

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA