Express-Miejski.pl

"Porucznik Borewicz" spotka się z mieszkańcami

Bronisław Cieślak w filmie kryminalnym "Wściekły" z 1979 roku fot.: filmoteka

Bronisław Cieślak – kultowy porucznik MO Sławomir Borewicz z serialu „07 zgłoś się” przyjedzie w piątek do Radkowa. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w ratuszu.  

Bronisław Cieślak zagrał główne role w wielu polskich filmach m.in. „Wściekły” kryminał z 1979 roku, serialu obyczajowym „Znaki szczególne” i kultową postać porucznika MO Sławomira Borewicza w „07 zgłoś się”. Łącznie zagrał w kilkudziesięciu polskich filmach. Ostatnim jego serialem jest „Malanowski i Partnerzy. Aktora do Radkowa zaprosiła biblioteka miejska oraz magistrat.

- Spotkanie odbędzie się w przyziemiu ratusza. Sala pomieści ok. 60 osób, dlatego ilość miejsc jest ograniczona. Rozdawane są zaproszenia imienne. W spotkaniu oprócz Bronisława Cieślaka weźmie też udział Piotr K. Piotrowski - autor książki „07 zgłasza się” - mówi Joanna Zyzda-Kusiakiewicz, dyrektorka biblioteki w Radkowie.

Autor jest dziennikarzem specjalizującym się w medialnej obsłudze polskich seriali. Książka „07 zgłasza się” opowiada o wydarzeniach na planie i produkcji filmu. Aktorzy wspominają zabawne, dramatyczne lub ciekawe szczegóły na temat swojej pracy w serialu, którego popularność trwa już czwarte dziesięciolecie. Smaczkiem jest opowiadanie „Londyńska misja Borewicza”, które jest próbą rekonstrukcji wydarzeń z udziałem tytułowego bohatera, poprzedzających pojawienie się porucznika Sławomira Borewicza w pierwszym odcinku serialu. Początek spotkania z twórcami godz. 17.

 

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA