Express-Miejski.pl

Wartość przejętych w ubiegłym roku nielegalnych papierosów to prawie 39 mln zł

Na odprawie podsumowano działania strażników w 2015 roku fot.: SG

Podsumowanie roku Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wartość zabezpieczonych towarów 2015 roku przez funkcjonariuszywyniosła blisko 55 milionów zł.

Na odprawie komendant nadodrzańskiego oddziału Andrzej Kamiński podziękował wojewodzie lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa w regionie i również za wspólne działania w ramach projektu „Lubuski alians służb mundurowych i cywilnych wobec handlu ludźmi i przestępczości transgranicznej”. Podziękowano też Alicji Makarskiej z zarządu województwa lubuskiego za wsparcie w zakup sprzętu pirotechnicznego dla oddziału straży w Zielonej Górze-Babimoście.

- Działania i wyniki osiągnięte przez nadodrzański oddział wysoko ocenił wojewoda, który podkreślił, że współpraca z oddziałem straży granicznej jest wręcz modelowa. Komendantowi podziękował również prokurator okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim Wojciech Szcześniak i lubuski komendant policji Jarosław Janiak – informuje Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na koniec odprawy komendant Kamiński mówił o głównych zadaniach w 2016 roku. Chodzi m.in. o szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży i zabezpieczenie wizyty papieża Franciszka w Polsce. Komendant przypomniał również, że straż graniczna istnieje w tym roku 25-lecie powstania. Wartość towarów zabezpieczonych w 2015 roku przez funkcjonariuszy wyniosła prawie 55 milionów zł, z czego blisko 39 mln to wartość przejętych papierosów i wyrobów tytoniowych.

bom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wartość przejętych w ubiegłym roku nielegalnych papierosów to prawie 39 mln zł

  2016-03-04 10:25:12

  bom

  Podsumowanie roku Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wartość zabezpieczonych towarów 2015 roku przez funkcjonariuszywyniosła blisko 55 milionów zł.

 • 2016-03-04 14:22:06

  gość: ~Anna

  Zapomnieliscie dopisac ile i kto dostal premie za dobra prace, oraz gdzie poszla reszta pieniedzy?

 • 2016-03-04 15:37:20

  gość: ~przemytnik

  ostatnio dodany post

  Premie dostali ci na gorze (dol jest od pracy), o reszta pieniedzy pewnie na 500+.

REKLAMA


REKLAMA