Express-Miejski.pl

Uważaj: znajdziesz na ulicy telefon - możesz mieć sprawę karną

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

52-letni mieszkaniec Nowej Rudy znalazł na ulicy komórkę. Wcześniej telefon zgubiła piętnastolatka. Znalazca będzie miał sprawę w sądzie. Dlaczego?

Funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego mieszkańca Nowej Rudy. Wczoraj mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut. Mężczyzna nie ukradł telefonu ale go znalazł w grudniu na ulicy w Nowej Rudzie. Dlaczego sprawa zostanie skierowana do sądu?

- Zamiast zgłosić ten fakt w jednostce policji lub oddać telefon do biura rzeczy znalezionych, zabrał go i zaczął użytkować. Policjanci odzyskali aparat a mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia. Teraz telefon wróci do właścicielki, natomiast podejrzany za czyn, którego się dopuścił będzie odpowiadał przed sądem. Może mu grozić w świetle kodeksu karnego, nawet do 3 lat pozbawienia wolności – informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Policja tłumaczy: zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi ewentualnie przekazać ją do biura rzeczy znalezionych lub do jednostki policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, osoba taka naraża się na odpowiedzialność karną.bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA