Express-Miejski.pl

Kolejne spotkanie w sprawie noworudzkich kopalń

Spotkanie w urzędzie gminy fot.: UG

Firma Coal Holding stara się o koncesje na wydobycie węgla w kopalniach w okolicach Nowej Rudy. Zarząd spółki po raz kolejny spotkał się z burmistrzem.

Zdaniem Marka Dyducha, radnego sejmiku województwa dolnośląskiego Węgiel wydobywany w gminie Nowa Ruda może być polskim złotem, które będzie można eksportować na całą Europę. Zasoby surowca oszacowano na ok. 170 mln ton. Zakładany poziom wydobycia ma wynieść około dwa miliony ton rocznie. W tym roku australijski inwestor planuje wystąpić o koncesję. Kilka dni temu Darek Lenartowicz, szef zarządu Balamara Resources Limited oraz Andrzej Zibrow dyrektor generalny Coal Holding spotkali się z burmistrzem Tomaszem Kilińskim i panią wójt Adrianną Mierzejewską.

- Jest to już kolejne spotkanie z inwestorem planującym uruchomienie kopalni w granicach obu noworudzkich gmin. Przedsięwzięcie na tak dużą skalę wymaga czasu oraz wypełnienia wszystkich niezbędnych formalności. Jako gmina ściśle współpracujemy z inwestorem podejmując kroki służące uruchomieniu kopalni, a tym samym stworzeniu nowych miejsc pracy – podsumował burmistrz.

Budowa sztolni ma potrwać 2 – 3 lata. Odwierty zrobione w okolicach Ludwikowic Kłodzkich potwierdziły istnienie bogatych złóż antracytu, który jest używany w koksownictwie. Według radnego Marka Dyducha uruchomienie kopalń spowoduje spadek bezrobocia, które jest jednym z najwyższych w Polsce.bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA