Express-Miejski.pl

PiS: informacje w mediach nieprawdziwe. Wspieramy budowę obwodnicy

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: GDDKiA

Tydzień temu w mediach pojawiły się informacje, że Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwko budowie obwodnicy Kłodzka. Oświadczenie parlamentarzystów klubu PiS.

Wcześniej Stowarzyszenie Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego wysłało do ministerstwa infrastruktury petycję, w której analizuje warianty budowy „Obwodnicy Północnej”. Wariant drugi miał być bardziej opłacalny i mniej szkodliwy dla środowiska.

- Oczywiście pojawiła się inna wersja projektu, która jest tańsza i szybsza. Jednak była to propozycja obywatelska i do rozważenia. Nie wiem skąd się wzięło to całe larum. Myślę, że są to polityczne rozgrywki i burza w szklance wody – tłumaczył Jerzy Dec, radny PiS.

Zmianom w planach inwestycji sprzeciwili się m.in. burmistrz Kłodzka Michał Piszko i starosta Maciej Awiżeń. Radni przesłali do nas swoje stanowisko. 

Stanowisko parlamentarzystów Prawa i Sprawiedlowości w sprawie budowy obwodnicy Miasta Kłodzka:

W związku z pojawiającymi się spekulacjami medialnymi dotyczącymi podjęcia działań w imieniu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wstrzymania budowy obwodnicy Kłodzka jednocześnie oświadczamy, że informacje te nie są prawdziwe.

Jako parlamentarzyści PiS zdecydowanie wspieramy budowę obwodnicy miasta i deklarujemy uważny nadzór nad przestrzeganiem wszelkich procedur związanych z jej realizacją, z przekonaniem, że prace budowlane będą prowadzone z przyjętym harmonogramem.

Odnosząc się do społecznego poruszenia chcielibyśmy podkreślić, że Prawo i Sprawiedliwość, w tym nasz klub radnych w powiecie kłodzkim, nie jest inicjatorem akcji podważającej zasadność planowanego przebiegu obwodnicy. Inicjatywę tą należy więc traktować wyłącznie jako stanowisko osób prywatnych.

Pod oświadczeniem podpisali się: senator Aleksander Szwed, posłanka Anna Zalewska oraz posłowie Michał Dworczyk i Wojciech Murdzek.

Jacek Bomersbach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • PiS: informacje w mediach nieprawdziwe. Wspieramy budowę obwodnicy

  2016-02-19 15:27:28

  Jacek Bomersbach

  Tydzień temu w mediach pojawiły się informacje, że Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwko budowie obwodnicy Kłodzka. Oświadczenie parlamentarzystów klubu PiS.

 • 2016-02-21 17:40:40

  gość: ~Andrzej

  ostatnio dodany post

  Dobrze, że szybko zareagowała druga strona i podniosła larum, bo mogłoby dojść do zablokowania przez takie inicjatywy.

REKLAMA


REKLAMA