Express-Miejski.pl

Tłok na terenie szpitala. Odwiedzający nie mają gdzie parkować

Goście mogą parkować w wielu miejscach pod warunkiem, że nie zablokują przejazdu karetkom - tłumaczy dyrekcja fot.: PR

Problemy z miejscami postojowymi na terenie Specjalistycznego Centrum Medycznego. - Uważam, że zasady parkowania są skandaliczne – pisze oburzony czytelnik.

Niedawno mężczyzna odwiedził członka rodziny, który przebywa w szpitalu. Czytelnik tłumaczy, że placówka położona jest w lesie na dużym obszarze, gdzie wytyczono wiele dróg dojazdowych. Wszystkie opatrzone zostały zakazami zatrzymywania się i obostrzeniami o możliwości odholowania pojazdu.

- Na terenie szpitala jest kilka dużych parkingów. Jeden z nich został wyposażony w szlaban i opisany jako parking służbowy. Pozostałe są dla pracowników. Cały odcinek około 200 metrów drogi biegnącej przy szpitalu posiada znaki zakazu zatrzymywania się – tłumaczy czytelnik.

Do dyspozycji pozostaje płatny - niestrzeżony parking przy drodze na około 30-40 aut.

- Takie rozwiązanie uważam za skandaliczne. Część z pacjentów to osoby z trudnościami w poruszaniu się. Nawet jeśli zaparkują na oddalonym o około 200 metrów płatnym parkingu (2,5 zł na godzinę) to naraża się ich na niepotrzebne pokonywanie tej drogi. A co jeśli parking jest zapełniony? Następne miejsce z wolnymi miejscami znajdują się ponad pół kilometra dalej. Szpital polanicki pełni – podkreśla mężczyzna.

Szpital odwiedzają pacjenci z całej Polski, dlatego placówka ma znaczenie ponadregionalne. Gdzie mają zatrzymać się osoby przywożące chorych z Kotliny Kłodzkiej i nie tylko? Co na to dyrekcja SCM?

- Parking płatny należy do gminy Polanica Zdrój. Wybudowała go spółka gminna, która pobiera opłaty. Jest tam kilkadziesiąt miejsc. Kolejny parking znajduje się na terenie działki szpitalnej na ok. 200 miejsc. Parkują tam wszyscy, którzy znajdą wolne miejsce -  i załoga i goście – wyjaśnia Jerzy Didyk, dyrektor do spraw administracyjno-technicznych szpitala.

Według dyrekcji przy placówce znajduje się jeden ogrodzony parking służbowy dla pracowników i uczestników konferencji medycznych. Jest tam 21 miejsc. Goście mogą parkować w wielu miejscach pod warunkiem, że nie zablokują przejazdu karetkom. Jerzy Didyk dodaje, że wiele osób ma trudności z zaparkowanie w godzinach szczytu. Zawsze kilka wolnych miejsc można znaleźć na płatnym, gminnym parkingu.

 

Jacek Bomersbach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tłok na terenie szpitala. Odwiedzający nie mają gdzie parkować

  2016-02-17 13:48:13

  Jacek Bomersbach

  Problemy z miejscami postojowymi na terenie Specjalistycznego Centrum Medycznego. - Uważam, że zasady parkowania są skandaliczne – pisze oburzony czytelnik.

 • 2016-02-17 20:34:46

  gość: ~kolo

  ostatnio dodany post

  oto cała rada miasta , która ma za nic kuracjuszy i odwiedzających , ale kasę chcą

REKLAMA


REKLAMA