Express-Miejski.pl

Strzeż się tych miejsc. Powstaje mapa niebezpiecznych ulic i dzielnic

Na mapach mają znaleźć się miejsca, gdzie często dochodzi do napadów, kradzieży, pobić oraz wypadków fot.: bom

Kłodzka policja opracowuje mapę zagrożeń. Mają znaleźć się na niej skrzyżowania, na których często dochodzi do wypadków i inne niebezpieczne miejsca w mieście.

Mapa zagrożeń to nowy projekt policji na skalę ogólnokrajową. Jego głównym celem jest podniesienie bezpieczeństwa. Na mapach mają znaleźć się miejsca, gdzie często dochodzi np. do napadów, kradzieży, pobić oraz wypadków drogowych. Dodatkowo na mapie będą też zaznaczone wybrane kategorie przestępstw gospodarczych i narkotykowych. Po opracowaniu mapa ma być ogólnodostępna w internecie.

- W pierwszej połowie lutego odbyły się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia map zagrożeń. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym mieście, przedstawiciele samorządu, a także mieszkańcy. Podczas konsultacji policjanci przedstawili i omówili główne założenia utworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa, jej idee oraz koncepcje – informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

W Urzędzie Gminy Kłodzko spotkanie odbyło się 9 lutego. Wzięli w nim udział funkcjonariusze policji, wójt Stanisław Longawy i Małgorzata Pajor – Pijanowska, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko. W tworzeniu map duży wpływ ma opinia mieszkańców. Policja w Kłodzku zapewnia, że otwiera się na kontakt ze społeczeństwem. To właśnie informacje od ludzi będą miały kluczowy wpływ na ostateczny kształt mapy.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA