Express-Miejski.pl

Nowi strażnicy graniczni. Wśród nich jedenaście pań

Ślubowanie nowych strażników granicznych fot.: SG

Przyjęto 30 nowych funkcjonariuszy straży granicznej. Będą oni służyć w placówkach m.in. w Kłodzku, Zgorzelcu, Świecku, Kaliszu i Wrocławiu.

Nowi funkcjonariusze pomyślnie przeszli procedurę kwalifikacyjną. Zostali wyłonieni spośród prawie 500 kandydatów. Wszyscy musieli przystąpić do testów psychologicznych, badań na wariografie i znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną. Najwięcej osób nie sprostało badaniom psychologicznym.

- Za dwa tygodnie cała grupa nowych strażników, wśród których jest 11 kobiet, wyjedzie do jednego z ośrodków szkolenia funkcjonariuszy. Po zdaniu egzaminów wrócą do nadodrzańskiego oddziału i przystąpią do pełnienia służby. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywać będą w placówkach w Kaliszu, Świecku, Tuplicach, Zgorzelcu i Kłodzku – informuje Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Andrzej Kamiński, generał brygady straż granicznej zwracając się do nowo przyjętych przywitał ich w szeregach funkcjonariuszy. Podkreślił także znaczenie słów złożonej przez nich roty ślubowania i życzył wszystkim dobrej i satysfakcjonującej służby. Służbę w Polsce może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie. Wiek do 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię i co najmniej średnie wykształcenie.

bom

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowi strażnicy graniczni. Wśród nich jedenaście pań

  2016-02-15 08:58:22

  bom

  Przyjęto 30 nowych funkcjonariuszy straży granicznej. Będą oni służyć w placówkach m.in. w Kłodzku, Zgorzelcu, Świecku, Kaliszu i Wrocławiu.

 • 2016-02-15 11:01:42

  gość: ~jacek plecak

  a Ponoć nabór wstrzymany to jak to jest?

  http://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/nad/komenda/nabor-do-sluzby/7457,Nabor-do-sluzby.html

 • 2016-02-15 14:38:38

  gość: ~sebek

  bo to sa same plecaki po znajomoścu

 • 2016-02-15 16:05:00

  gość: ~ALA

  Bez pleców nie ma szans...

 • 2016-02-17 05:12:34

  gość: ~Emeryt SG

  ostatnio dodany post

  Polska paranoja - a tylu doświadczonych funkcjonariuszy z byłego Sądeckiego musiało się przenieść na wschód gdzie tu logika zainteresowanie jest ale jak młodzi będą mieli pracę to komisje kwalifikacyjne będą prowadzić nabór na dworcach w Niemczech są braki do Policji i innych służb mundurowych z drugiej strony jakby się dokładnie przyjrzeć to są tzw plecaki czyli dzieci byłych f-szy itp no ale ruch w interesie jest

REKLAMA


REKLAMA