Express-Miejski.pl

Podkowa biznesu dla szefa firmy z Jaszkowej Dolnej

W uroczystości wzięli udział urzędnicy i załoga fot.: UG

Firma produkująca podzespoły do samochodów otrzymała Podkowę Biznesu 2016 Wójta Gminy Kłodzko.

Kayser Automotive Systems Kłodzko to niemiecki koncern produkujący części do audi, volvo, porsche, volkswagen. Ma fabryki w wielu krajach na świecie m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Węgrzech, Meksyku, USA i Chinach. Firma jest pierwszą, która rozwija działalność w kłodzkiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej.

- Zakład funkcjonuje od września ubiegłego roku. Wówczas nastąpiła produkcja próbna, rozruch technologiczny pierwszych maszyn i urządzeń. W planach mamy głównie produkcję przewodów podciśnienia, przewodów powietrznych i przewodów paliwowych dla marek koncernu Volkswagena: audi, volkswagen, seat, skoda, również porsche. W dalszej perspektywie planujemy dostarczać części do samochodów marki BMW – mówił Ralf Jakubiak, szef spółki.

Wójt Stanisław Longawa wręczył Podkowę Biznesu 2016 prezesowi Ralfowi Jakubiakowi na terenie zakładu. Z perspektywy półrocznej działalności na terenie gminy Kłodzko Ralf Jakubiak nie ma wątpliwości, że był to krok w dobrym kierunku.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Podkowa biznesu dla szefa firmy z Jaszkowej Dolnej

    2019-09-24 23:16:39

    gość: ~Podkowa

    ostatnio dodany post

    23.09.2019 koniec kariery pana prezesa w tej firmie.

REKLAMA


REKLAMA