Express-Miejski.pl

Autobusy i busy bedą częściej kontrolowane

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: ITD

Fatalny stan autobusów i busów kursujących na liniach Kłodzka i Dzierżoniowa. Inspektorzy stwierdzili m.in. łyse opony i uszkodzenie układu zawieszenia.

Kilka dni temu inspektorzy transportu drogowego z Kłodzka skontrolowali stan techniczny autobusów i busów w powiatach kłodzkim i dzierżoniowskim. Sprawdzono 11 pojazdów należących do trzech różnych przewoźników. Ich stan był fatalny.

- Wszystkie autobusy posiadały poważne usterki technicznie - zużyte i uszkodzone ogumienie, wady w układzie kierowniczym, mocno skorodowane elementy, uszkodzenia układu zawieszenia i wycieki płynów eksploatacyjnych, które stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu i środowiska naturalnego – informuje Wiesław Ziemianek z oddziału dolnośląskiej ITD.

Kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne. W dziewięciu przypadkach zakazano jeżdżenia pojazdami. Będą też inne konsekwencje np. wszczęcie postępowań wyjaśniających i ukaranie winnych zaniedbań. Inspekcja Transportu Drogowego zapowiedziała też częstsze kontrole pojazdów komunikacyjnych. 

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA