Express-Miejski.pl

Awantura o obwodnicę. Radni PiS wybrali inny wariant

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: GDDKiA

  PiS wycofuje się z propozycji zmian w sprawie obwodnicy Kłodzka? - O co to larum? Podsunęliśmy tylko pomysł, który mógł okazać się szybszy i tańszy – mówi Jerzy Dec, radny PiS.

Pod petycją przesłaną do ministerstwa infrastruktury podpisali się radni i działacze ze Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego. Czytamy w niej m.in. że dokonana analiza ewidentnie wykazuje, że najkorzystniejszym wariantem byłby wariant nr 2 „Obwodnicy Północnej”. Miałby on być bardziej opłacalny i mniej szkodliwy dla środowiska.

- Wobec powyższego zwracamy się z prośbą i pilne zrewidowanie celowości kontynuowania budowy obwodnicy Kłodzka w zakresie znacznie droższego i niekorzystnego dla środowiska i ludzi wariantu nr 1 – piszą radni.

Sprawę nagłośniły media i na forach internetowych rozpętała się burza.

- Oczywiście pojawiła się inna wersja projektu, która jest tańsza i szybsza. Jednak była to propozycja obywatelska i do rozważenia. Nie wiem skąd się wzięło to całe larum. Myślę, że są to polityczne rozgrywki i burza w szklance wody – podkreśla Jerzy Dec.

Radny tłumaczy, że nie ma żadnego nowego projektu zmiany wariantu. Jednak to projektanci i fachowcy mieli ocenić czy będzie on tańszy i lepszy. Ostry sprzeciw w tej sprawie wyraził na zwołanej konferencji burmistrz Kłodzka Michał Piszko.

- Działania osób zaangażowanych w tę inicjatywę uważam za karygodne. Są one haniebne i niedopuszczalne. Mam nadzieję, że władze centralne oraz szefostwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie posłucha wniosków zawartych w tym wystąpieniu – przekonywał Piszko.

Podobne zdanie ma starosta kłodzki Maciej Awiżeń, który tłumaczy, że pismo stowarzyszenia nie jest wiążące. Niepokojące jest jednak, że członkowie Prawa i Sprawiedliwości piszą do własnych ministrów, aby wstrzymać budowę a lobbing tutaj jest bardzo mocny. Z kolei burmistrz Piszko tłumaczy, że porzucenie budowy obwodnicy to także wielomilionowe odszkodowania.

- Obwodnica Kłodzka jest miastu potrzebna, poprawi bezpieczeństwo, przyczyni się do jego rozwoju. O obwodnicę walczyliśmy wiele lat. Gdy już właściwie jej budowa była pewna, okazuje się, że do realizacji tak potrzebnego przedsięwzięcia może nie dojść – informuje ma Facebooku burmistrz. Do sprawy wrócimy.

 

 

Jacek Bomersbach

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Awantura o obwodnicę. Radni PiS wybrali inny wariant

  2016-02-09 09:56:08

  Jacek Bomersbach

   
  PiS wycofuje się z propozycji zmian w sprawie obwodnicy Kłodzka? - O co to larum? Podsunęliśmy tylko pomysł, który mógł okazać się szybszy i tańszy – mówi Jerzy Dec, radny PiS.

 • 2016-02-09 10:45:59

  gość: ~Anna

  Nigdy nie powstanie obwodnica klodzka, co jeden polityk uwaza sie za madrzejszego i robi wszystko zeby mu pasowalo.

 • 2016-02-09 11:50:23

  gość: ~marta

  To osobista opinia pana Deca a nie stanowisko PiS.

 • 2016-02-10 22:46:40

  gość: ~Emil

  Co chcą pokazać radni i Stowarzyszenie próbując blokować budowę obwodnicy? może im niepotrzebna, ale ludzie po latach walki nie pozwolą nawet na małe opóźnienie.

 • 2016-02-11 14:05:32

  gość: ~mieszkaniec Kłodzka

  W dniu 10 lutego br. na stronie https://www.facebook.com/Komitet-Obrony-Obwodnicy-Kłodzka-1714787682092209/ mieszkańcy założyli Komitet Obrony Obwodnicy Kłodzka, który ostro zareagował na "propozycje " zmian radnych powiatowych PIS. Dzisiaj do KOOK należy ponad 540 osób. Widać ludzie chcą decydować sami co jest dla nich dobre i będą bronić obwodnicy przed 7 osobami.

 • 2016-02-11 19:16:23

  gość: ~WANDA

  ostatnio dodany post

  LARUM , LARUM , A CHODZI O TO BY ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD WYDARZEŃ Z DUSZNIK I INNE TAKIE TAM A CO PRZEZ OSIEM LAT ZROBIONO , GDY BYŁA KASA Z UNII - NIC
  NIC A MOŻNA BYŁO WIELE NIE WYKORZYSTANA SZANSA PRZEPADŁO !A LUDZIE GINĄ , GINĄ, GINĄ DALEJ .....

REKLAMA


REKLAMA