Express-Miejski.pl

Są pieniądze na stworzenie lokalnego programu rewitalizacji

Głównym celem rewitalizacji jest podniesienie wzrostu stopy życiowej mieszkańców [zdjęcie ilustracyjne] fot.: PE

  Lądek – Zdrój otrzyma pieniądze na opracowanie planów rewitalizacji gminy. Dofinansowanie w kwocie ponad 40 tys. zł zostanie przeznaczone tylko na tworzenie dokumentacji.

Decyzję o dofinansowaniu podjął niedawno sejmik województwa dolnośląskiego. Pieniądze (40 tys. 590 zł) zostaną przeznaczone na „Przygotowanie programów rewitalizacji na terenie Województwa Dolnośląskiego”. O dofinansowanie starało się łącznie 77 gmin na Dolnym Śląsku. Na wysokim siódmym miejscu znalazła się gmina Lądek-Zdrój.

- Pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie lokalnego programu rewitalizacji naszej miejscowości na lata 2016 – 2020. Firma, która będzie go opracowywać wskaże obszary rewitalizacji. W dokumencie nie koniecznie muszą znaleźć się stare kamienice, ale różne tereny np. pozostałości po wysypisku śmieci, stary nieczynny kamieniołom lub obiekty użyteczności publicznej – tłumaczy Grzegorz Szczygieł, zastępca burmistrza Lądka – Zdroju.

Głównym celem rewitalizacji jest podniesienie wzrostu stopy życiowej mieszkańców. Firma, która będzie opracowywać plan rewitalizacji będzie musiała przeprowadzić analizę konkretnego terenu i przygotować dokumentację fotograficzną. Podstawowym warunkiem jest jednak przeprowadzenie konsultacji społecznych. Gmina ze środków własnych poniesie koszt w wysokości tylko dziesięć procent wartości zadania (ponad 4 tys zł).

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA