Express-Miejski.pl

Obok rzeki stoi siłownia. Seniorzy chcą barierek zabezpieczających

Siłownia w Lądku - Zdroju fot.: UMiG

Na tzw. „wyspie młyńskiej” otwarto siłownię zewnętrzną. Mogą z niej bezpłatnie korzystać mieszkańcy i kuracjusze. Całość kosztowała 20 tys. zł.

Siłownia składa się z urządzeń do rozciągania mięśni, robienia brzuszków, skrętów tułowia i innych ćwiczeń podnoszących sprawność fizyczną. Całość znajduje się na wyspie młyńskiej (teren naprzeciw Centrum Kultury i Rekreacji przy kładce nad rzeką Biała Lądecka).

- Bardzo cieszymy się z inicjatywy, chociaż o siłownie staraliśmy się od dwóch lat. Urządzenia znajdują się niedaleko rzeki, dlatego postulujemy do urzędu miasta i gminy o montaż barierek zabezpieczających. Teren odwiedzają też dzieci. Boimy się, aby nie doszło do wypadku – mówi Maria Kapitanowicz z klubu Seniora w Lądka – Zdroju.

Postawienie siłowni nie byłoby możliwe, gdyby nie darowizna z fundacji KGHM Polska Miedź, która przekazała kwotę 20 tys. zł na realizację projektu -  „Planeta seniora. Urządzenie Parku seniora wraz z organizacją działań sportowo-rekreacyjnych i edukacyjnych dla seniorów Gminy Lądek-Zdrój oraz odwiedzających Gminę kuracjuszy”.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA