Express-Miejski.pl

Miasto zrewitalizuje zabytkowe kamienice przy Łukasińskiego

Fragmenty ulicy Łukasińskiego fot.: fotopolska.eu

Ponad 137 tysięcy złotych dofinansowania otrzyma Kłodzko na projekt rewitalizacji zabytków i budynków mieszkalnych. Pierwsze prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

W czwartek sejmik województwa dolnośląskiego zdecydował o pomocy finansowej dla gmin Dolnego Śląska. Dofinansowanie ma zostać przeznaczone na opracowanie programów rewitalizacyjnych. Pieniądze na projekt pochodzą z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Kłodzko zajęło osiemnaste miejsce (na 83 gminy).

- Pieniądze docelowo zostaną przeznaczone na opracowanie programu kompleksowej rewitalizacji zabytków i kamienic np. ulicy Łukasińskiego, która dawniej była wizytówką Kłodzka. Większość budynków w tej okolicy to zabytki. Wszystko musi być dograne z konserwatorem zabytków. Sama rewitalizacja jest długim procesem, potrwa zapewne kilka lat – tłumaczy Daniel Jakubowski, rzecznik kłodzkiego magistratu

Powoływana jest komisja rewitalizacyjna, która składa się m.in. z mieszkańców mających pomysły na poprawę wizerunku miasta. Szczegóły w sprawie naboru są dostępne na stronie urzędu. Renowacja obejmie remonty i nowe inwestycje. Sejmik przyznał na opracowanie programu kwotę ponad 137 tys. w ramach projektu „Przygotowanie programów rewitalizacji na terenie Województwa Dolnośląskiego”.

- Rozpoczęcie prac planowane jest na drugą połowę tego roku – kończy rzecznik.

Od lutego rozpoczną się prace związane z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Kłodzka na lata 2016-2020.

 

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA