Express-Miejski.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali trzech cudzoziemców

zdjęcie ilustracyjne fot.: mat. prasowe

Wyrobili wizy w celu rozpoczęcia pracy zarobkowej w Polsce, lecz nigdy jej nie podjęli. Wpadli w ręce strażników granicznych. Zatrzymano też Wietnamczyka.

26 stycznia w Kudowie-Zdroju funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Kłodzku zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy posiadane wizy do pracy wykorzystywali niezgodnie z przeznaczeniem. Nie tylko nie zatrudnili się w firmie zapraszającej ich do pracy, ale – korzystając ze swobody przepływu osób – wyjechali do Czech. Funkcjonariusze po skontrolowaniu obcokrajowców przeprowadzili postępowania administracyjne, w wyniku których wizy zostały unieważnione, a cudzoziemcy zobowiązani do opuszczenia Polski w terminie do 15 dni.

Tego samego dnia przed godz. 23 także w Kudowie-Zdroju strażnicy graniczni zatrzymali obywatela Wietnamu, który wjechał do Polski bez dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy. Wietnamczyk podróżował autokarem relacji Praga – Ryga. Mężczyzna nie posiadał stosownych dokumentów, wylegitymował się jedynie czeskim nakazem opuszczenia tego kraju. Czynności związane z zatrzymaniem cudzoziemca wciąż trwają.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA