Express-Miejski.pl

Policjanci z Wrocławia reanimowali potrąconą kobietę. Odzyskała świadomość

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

W Dusznikach – Zdroju samochód potrącił 72-letnią kobietę. Pierwszej pomocy udzielili jej policjanci z Wrocławia, którzy przebywali tam w czasie wolnym od służby.

Kobietę leżącą na ulicy zauważyli dwaj funkcjonariusze z Wrocławia, którzy na co dzień pełnią służbę w komisariacie wodnym policji i komisariacie na Psim Polu. Funkcjonariusze zauważyli pokrzywdzoną jadąc samochodem. 72-latka leżała przy drodze zakrwawiona. Policjanci szybko udzielili jej pomocy.

 - Zabezpieczyli miejsce zdarzenia zapewniając bezpieczeństwo osobie rannej, wezwali pogotowie i policję, a następnie rozpoczęli udzielanie kobiecie pierwszej pomocy. Jak się okazało, kobieta nie oddychała. Funkcjonariusze udrożnili jej drogi oddechowe, co spowodowało, że ranna odzyskała przytomność i zaczęła oddychać – relacjonuje Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Funkcjonariusze ułożyli ranną w pozycji bezpiecznej, okryli folią termiczną i monitorowali jej stan do czasu przybycia karetki. Pokrzywdzoną okazała się 72 – letnia mieszkanka tej miejscowości. Dalej pomocy udzielili jej już lekarze. Obecnie policjanci z Dusznik Zdrój prowadzą czynności w sprawie wypadku, wyjaśniając wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Znany jest również kierowca auta, który spowodował wypadek.

 

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA