Express-Miejski.pl

Policjanci uratowali bezdomnych. Jeden z nich miał 5 promili

W ramach akcji „Zima” funkcjonariusze patrolują działki, nieużytki i miejsca niebezpieczne fot.: policja

W ramach akcji „Zima” funkcjonariusze patrolują działki, nieużytki i miejsca niebezpieczne. W nocy uratowali dwóch bezdomnych w wieku 54 i 36 lat.

W Bystrzycy Kłodzkiej policjanci otrzymali sygnał, że bezdomny przebywa w pustostanie i jest narażony na zamarznięcie.
Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zaopiekowali się mężczyzną. O problemach 54 - latka powiadomiły instytucje, które pomagają bezdomnym. Mężczyzna trafił do ośrodka, gdzie otrzymał pomoc. To jednak nie koniec.

- W nocy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o leżącym na ziemi mężczyźnie, który jest najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, od którego czuć było alkohol. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe – informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Pijany 36-latek został odwieziony do szpitala. Miał we krwi pięć promili alkoholu. W obu przypadkach pomoc przyszła na czas. Zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia dotyczy jednak nie tylko osób przebywających na dworze. Niebezpieczne jest także przebywanie w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Policja apeluje: widząc osobę narażoną na wychłodzenie nie bądźmy obojętni i pomóżmy jej. Jeden telefon 997 lub 112 może uratować życie.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA