Express-Miejski.pl

Chcą wyremontować Dom Zdrojowy i Kinoteatr

Podpisanie porozumienia przez burmistrza Romana Kaczmarczyka i Davida Simeka – starostę miasta Svitavy fot.: UMiG

  W Lądku – Zdroju podpisano wstępne porozumienie o współpracy partnerskiej z miastem Svitavy w Czechach. Ma to ułatwić pozyskanie pieniędzy z Unii na remont obiektów kulturalnych.

Gmina Lądek – Zdrój zabiega o pozyskanie środków unijnych na rewitalizację swoich obiektów kulturalnych (budynek Kinoteatru i Domu Zdrojwego). Kilka dni temu odbyło się spotkanie z przedstawicielami czeskiego miasta Svitavy z burmistrzem Lądka Romanem Kaczmarczykiem. W trakcie spotkania podpisano wstępne porozumienie o współpracy partnerskiej pomiędzy gminą Lądek – Zdrój a miastem Svitavy.

Według urzędników pozyskanie odpowiedniego partnera (strony Czeskiej) ma o wiele większą szansę na przyznanie dofinansowania na realizację zamierzonych działań. Nie było to łatwe. Z reguły przygraniczne miejscowości czeskie posiadają już wypracowanych w poprzednich latach partnerów polskich i to z nimi obecnie planują pozyskiwanie środków i realizację przedsięwzięć. Gmina Lądek-Zdrój dotychczas takich działań nie podejmowała.

O szczegóły będzie można zapytać burmistrza Lądka – Zdroju na spotkaniu, które odbędzie się 22 stycznia w auli Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku – Zdroju. Początek godz. 18.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA