Express-Miejski.pl

Kotlina Kłodzka w obronie demokracji

zdjęcie ilustracyjne fot.: KOD

23 stycznia w Kłodzku odbędzie się pikieta Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Kłodzko to dotychczas najmniejsze miasto, które zdecydowało się na organizację demonstracji.

Pikietę zaplanowano na godz. 12, a miejsce zbiórki to fontanna obok ratusza przy pl. Bolesława Chrobrego. - Nie czekaj, aż będzie za późno. Przyjdź na pierwszą pikietę KOD Kotlina Kłodzka. Protestujemy przeciw odbieraniu Polakom Konstytucji, praw obywatelskich, wolnych mediów i niezależności prokuratury. Przeciw czystkom, szpiegowaniu internetu i nowej nomenklaturze partyjnej – zachęcają organizatorzy.

Na plakatach reklamujących KOD możemy przeczytać, iż nie jest to partia polityczna, ani zaplecze jakiegokolwiek ugrupowania politycznego. KOD to Polacy dla których obrona demokracji, wolności słowa i przekonań jest najważniejsza. KOD to bezrobotni, pracownicy fabryk, nauczyciele, lekarze, emeryci i studenci. To każdy, ja, ty...NIE dla zamieszek, palenia opon i walk z policją, TAK dla prawa i demokracji.

em24.pl

26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kotlina Kłodzka w obronie demokracji

    2016-01-18 08:26:56

    em24.pl

    23 stycznia w Kłodzku odbędzie się pikieta Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Kłodzko to dotychczas najmniejsze miasto, które zdecydowało się na organizację demonstracji.

  • 2016-01-18 13:19:20

    gość: ~Jan

    No nareszcie. Mniejsze miasta też muszą pokazać, że łamaniu demokracji i konstytucji mówią stanowcze NIE !

  • 2016-01-18 13:29:00

    gość: ~asd

    Napisz jak twoja wolnosc zostala ograniczona od wygranej PiS. Bo ja dalej czuje, ze zyjemy w takim samym bagnie w jakim zylismy przez ostatnie 8 lat. Nie jestem PiSowcem ale pisanie, ze ten caly Komitet Obrony Koryta nie jest partia polityczna to zenada. Za ich plecami stoja wszyscy prominentni politycy zeszlej wladzy i opozycjonisci obecnego sejmu. Pluja ci w morde a mowia, ze deszcza pada. I do tego porazka jest, ze gazeta zaprasza na takiego typu pikiety, podobno jestescie obiektywna gazeta prawda?

  • 2016-01-18 16:35:30

    gość: ~spiki

    Skoro nie wiesz, w jaki sposób twoja wolność już została ograniczona i w jaki sposób będzie ograniczana nadal, to może lepiej przyjdź na manifestację, czegoś się może przynajmniej dowiesz.

  • 2016-01-18 17:10:43

    gość: ~asd

    Podziękuję. Interesuję się na bieżąco co dzieje się w naszym kraju i nie widzę żadnego zagrożenia demokracji dla naszego społeczeństwa. Jedynym zagrożeniem dla nas jest program gospodarczy PiS. Ich postulaty 500+ czy darmowe leki po 75 roku życia obciążają niesamowicie nasz budżet, który już i tak jest na 50 mld deficycie. Najlepszym przykładem, że demokracja nie jest zagrożona jest fakt, że praktycznie co tydzień zbieracie się i demonstrujecie swoje nie zadowolenie. Nikt wam tego nie zabrania i nikt was nie pałuje. Gdyby PO było u władzy to już dawno pojawiliby się wśród was prowokatorzy, którzy by wszczynali burdy i niszczyli mienie miast a następnie media zarzuciłyby kodziarzom, że demolują miasta. Tak byłoby za platformy. Jak ktoś zapomniał to weźmy przykład marszu narodowców. Ostatni był o dziwo najspokojniejszy w historii. Nikogo nie pałowano, nikogo policja nie zatrzymywała pod Warszawą, można było spokojnie dojechać w 5 h z Wrocławia a nie w 15 h, drogówka nie łapała i nie sprawdzała 10 razy tego samego autobusu. Nie kazano tym ludziom wychodzić i kłaść się głową do ziemi i czekać, aż policja każdego sprawdzi i pies każdego obwącha. Czy tak się teraz działo ? Nie słyszałem. Działo się tak za Platformy. Powiadacie TK ? Powiedzcie mi kiedy ten Trybunał stanął po stronie obywatela? Wtedy, gdy Platforma położyła łapy na OFE czy wtedy gdy zgodzili się na podwyższenie VAT i wieku emerytalnego ? Przyznam, że platforma raz wykonała słuszny wyrok TK dot. drugiego kierunku studiów na uczelniach publicznych. PO kazało studentom za niego płacić, ale TK uznało, że to nie jest zgodne z konstytucją. Ale warto wspomnieć, że dopiero po 2 latach i przez te 2 lata student musiał płacić. Zwrócono im pieniądze ? Nie. Media są zagrożone? Przecież każdy kto ogląda media publicznie to wie, że to władza rządzi mediami. Tak jest od 25 lat. Wcześniej SLD ustawiało swoich dziennikarzy, potem PIS , PO i znowu PIS. Poprzedni dyrektor TVP Juliusz Braun był przecież dyrektorem w Ministerstwie Kultury. Trochę obiektywizmu i mniej hipokryzji. Tego wam brakuje kodziarze. Wasz guru Kijowski, ten co nie płaci alimentów, na pytanie dlaczego nie strajkował wcześniej, gdy PO chciała wprowadzić ustawę o policji, to ten bystrzak powiedział, że nie wie, że dla niego to pytanie jest typu: dlaczego 5 lat temu nie pił herbaty. No ludzie jak można słuchać takiego człowieka. Czy to jest dla was autorytet? Przecież na kilometr śmierdzi od niego opozycją i poprzednią władzą. Wcale nie ukrywa upodobań do PO i nowoczesniej. Przejrzyjcie na oczy.

  • 2016-01-18 13:37:25

    gość: ~Ctrl

    No nie! Fuj! Fuj! Taki wstyd i obciach dla Kłodzka...

  • 2016-01-18 14:07:53

    gość: ~Dawid

    Tym, którzy uczestniczą w tego typu wydarzeniach polecam artykuł:
    http://www.rp.pl/Plus-Minus/301159993-Mateusz-Kijowski-nie-protestowalem-bo-na-to-nie-wpadlem.html
    zobaczcie z kim się utożsamiacie i w czym uczestniczycie... Jak kolega wyżej - również nie jestem pisowce ani nie głosowałem na PiS... ale to co dzieję się po DEMOKRATYCZNYCH wyborach, w których władza została wybrana WIĘKSZOŚCIĄ (37%) przechodzi ludzkie pojęcie i wszelkie zasady logiki oraz dobrego smaku! Dlaczego nie wychodziliście na ulice podczas tak licznych afer za rządów PO-PSL?! Myślę, że prawdziwi POLACY, którzy walczyli o nasz kraj przewracają się w grobach widząc to co się dzieje i jak oddajemy sprawy POLSKI pod debatę UE... Wystyd!!!

  • 2016-01-18 15:49:10

    gość: ~marek

    Nikt z KOD-u nie kwestionuje, że obecna władza została wybrana w demokratyczny sposób. Ale jeśli dostała w ten demokratyczny sposób pełnię władzy, to chyba nie oznacza, że może sobie dowolnie łamać praworządność albo podstawowe prawa człowieka. No chyba, że optuje pan za dyktaturą oraz prawo nic dla pana nie znaczy. Pozdrawiam

  • 2016-01-18 18:47:52

    gość: ~Dawid

    Proszę powiedzieć gdzie i kiedy są łamane prawa człowieka po wyborach? Ludzie! Chyba zapomnieliście już jak PO wchodziło z drzwiami do redakcji wprost i później zakładali nielegalne podsłuchy. Chyba zapomnieliście jak mówili, że nasze państwo istnieje tylko teoretycznie. Chyba zapomnieliście jak na legalnych manifestacjach podpalali budki pod ambasadą w ramach prowokacji służb. Chyba nie wiecie o chłopaku, który do tej pory siedzi w areszcie pod zarzutem zamachu bo przyniósł na wiec Komorowskiego krzesło... Nie wierzę cały ten KOD i opiekunów politycznych typu Petru, który wybił się na zmanipulowanych sondażach wyborczych czy Kijowski...

  • 2016-01-18 16:37:49

    gość: ~spiki

    Po pierwsze drobne sprostowanie. PiS zdobył 37% głosów, tyle, że ten wynik stanowi niecałe 19% społeczeństwa. Po drugie, dowcip polega na tym, że większość, którą dysponują nie upoważnia ich do zmiany ustroju państwa, a to właśnie robią.

  • 2016-01-18 18:41:01

    gość: ~Dawid

    Argument o 19 % społeczeństwa nawet nie wiem jak skomentować bo jest całkowicie pozbawiony logiki.. Może w takim razie inaczej - PiS zdobył NAJWIĘKSZE poparcie/procent w historii wyborów po'89.
    Idąc jednak typ tokiem rozumowania aktualna konstytucja została przyjęta w 60% przy 40% procentowej frekwencji (dane orientacyjne z pamięci). Idąc dalej - na głównej manifestacji, która często jest określana (bardzo trafnie moim zdaniem) "Tatuś z ZOMO, synek w KODzie, demokracja zawsze w modzie" w Warszawie było dużo mniej osób niż na kontrmanifestacji więc to też jakoś obrazuje podejście społeczeństwa prawda?

    Przechodząc do meritum - proszę mnie oświecić gdzie i kiedy PiS zmienia ustrój i proszę o wypunktowanie jak łamie demokracje? Bo wydaje się, że coś przegapiłem... Proszę o merytoryczne przedstawienie sprawy może sam się przekonam i będę stał w pierwszym rzędzie manifestacji ;) . Jestem otwarty na ARGUMENTY, a nie na hasła i manipulacje typu 19% społeczeństwa...

  • 2016-01-18 21:42:47

    gość: ~qkiz

    Spiki jak to się ma do 38% poparcia dla PO w 2011 roku? To ile wtedy procent społeczeństwa dało mandat pajacom platformianym aby zrobili skok na kasę z ofe. Wg ciebie mieli moralne prawo aby oszwabić Polaków. Gdzie wyście byli przed wyborami? Ten wasz Rysiek Swetru to populista bez jakichkolwiek konkretów. Udał się wychowanek Balcerowiczowi, macie się kim pochwalić. Żałość i żenada.

  • 2016-01-18 15:17:34

    gość: ~kokociarz

    A czy za przyjście na tą szopkę Petru i Soros też zapłacą po 400 zł jak w Warsiawie czy ludzie mają robić z siebie naiwnych idio tów za darmo?? ...może chociaż obiecają alimenty spłacić co poniektórym jak Kijowskiemu za zdradę kraju?

  • 2016-01-18 15:44:37

    gość: ~marek

    Zapraszam na sobotę. Najlepiej chyba samemu się przekonać kto organizuje te protesty. Jeśli chce pan protestować za pieniądze, to jednak prosę iść na jakąś inną manifestację. Nam nikt nie płaci. Pozdrawiam

  • 2016-01-18 16:09:15

    gość: ~WB

    A czy będą także wyrażać swoje nie zadowolenie wobec poprzedniego rządu, który w demokratyczny sposób jadł ośmiorniczki, zabrał mi pieniądze z OFE i mówił że kasa w ZUZ-ie nie jest moja? Że oszukali nas obiecując zielona wyspę i super ekstra służbę zdrowia???
    Jeżeli tak to też przyjdę bo wydaje mi się że demokracja przez 8 lat dużo ucierpiała.

  • 2016-01-18 23:13:16

    gość: ~klodzki

    tylko szmaciarze i zdrajcy narodu na to przyjdą

  • 2016-01-23 16:53:56

    gość: ~Boroń

    Dlaczego język nienawiści z Was kipie...ludzie, Polacy...mamy prawo do wyrażania swoich opinii, racji i ją wyrażamy, nie potrzebne nam jest sugerowanie dlaczego wtedy nie a teraz tak...jest tyle innych demonstracji i pikiet, dlaczego tylko ta KODowa ma taki sprzeciw...czy nie możecie uwierzyć na słowo, że są ludzie, którzy inaczej myślą, innych ludzi poparli w wyborach...dlaczego zaraz są obraźliwe słowa typu sprzedawczyk, szmaciarz, komuch, kolaborant Niemców i Ruskich...każdy z nas jest Polakiem i nikt nam tego nie zabierze puki będziemy się szanować nawzajem..zanim wypowiecie takie słowa spójrzcie w lustro, czy tylko to potrafię...obrażać innych...bo inaczej myśli niż ja....wyznaję zasadę...jeśli mnie coś nie interesuje to nie kupuję, nie zabieram głosu...a tu na forum widzę przyjęło się, że trzeba zniszczyć tego, który ma inne zdanie na temat panujących...
    Ja np nie chcę by nowa władza wybrana w demokratycznych wyborach tworzyła ustawę dzięki której moje zasoby w komputerze będą do wgladu dla policji i służb specjalnych...nie jestem kryminalistą, nie jestem przestępcą, ani terorystą...a organa ścigania dostją narzędzie do tego bym był kontrolowany w internecie...z jakich korzystam stron, jakiej muzyki słucham, do jakich grup należę, z jakich programów korzystam, z kim na komunikatorze rozmawiam......a właśnie te dane będą dostępne dla władz po wejściu ustawy w życie...Byłem przeciwny ACTA...jak pewnie i wielu z Was...i teraz też jestem PRZECIW...
    Skoro mamy jeszcze demokrację...pozwólmy wszystkim na możliwość wypowiadania swoich obaw, pretensji, swoich przemyśleń...
    Mówiąc do mnie sprzedawczyk, szmaciarz...obrażasz przede wszystkim siebie...gdyż pokazujesz innym jakim jesteś człowiekiem...
    Pozdrawiam wszystkich przeciwników KOD-u

  • 2016-01-23 18:52:42

    gość: ~KOP

    Inwigilacja jest większa niż ci się wydaję i o tym w ogóle się ni mówi. Masz internet więc szukaj informacji (Echelon) a nie powtarzasz hasła KODowców czy .NowocyesnejPO. Przypominam ci, ze pomimo sprzeciwu społecznego Tusk podpisał ACTA i nikt nie tworzył KODów. Przyszły wybory i obywatele wymienili nieudaczników na ludzi, którym ważny jest interes Polski i ich obywateli dlatego nastąpiły te zmiany po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość a które nie podobają się ludziom reprezentujących poprzedni system i się nie dziw, że ludzie takimi epitetami reagują na KODowców bo już dość mają zniewolenia jak nie przez Rosję to euro kołchoz.. I uważaj na pliki cookies(ciasteczka) bo to w pewnym stopniu tez jest inwigilacja twojego komputera i nie bój się rządów Prawa i Sprawiedliwości jeżeli jesteś uczciwym obywatelem.
    Pozdrawiam wszystkich KODowców i nie dawajcie sobą manipulować, myślenie nie boli.

  • 2016-01-18 23:23:23

    gość: ~RUCH OPORU

    HA , HA , HA OBRONA DEMOKRACJI ????? A DLA KOGO KOLESI RODZINKI I PRZYJACIÓŁ MY BĘDZIEMY HAROWAĆ ZA MARNE GROSZE !!!! TAK A WY BĘDZIECIE UŻYWAĆ ŻYCIA W NAJDROŻSZYCH KURORTACH NA ŚWIECIE W DUP.... MAM TAKĄ OBRONĘ DEMOKRACJI MYŚMY JUŻ WYBRALI PIS , KUKIZA ONI SA SZCZERZY !!! CHCECIE TO DEMONSTRUJCIE TAKIE MACIE PRAWO , LATAJCIE W KOŁO RATUSZA SAMI MY MAMY TO GDZIEŚ !!!! O!

  • 2016-01-19 15:16:33

    gość: ~Ciekawski

    Na pewno przywita was serdecznie Maruś będzie machał czerwoną chorągiewką ,, podskakiwał z uciechy , echał i achał z zachwytu , poogląda wasze wypasione bryki , poproście Marusia moze zawiezie was na wycieczkę do Nowej Rudy i pokaże te słynne Osiedle o nazwie Złodziejówka , opowiedz Marku historię tego osiedla , jak powstało i za co,
    sprytni i cwani też tu byli przed wami .

  • 2016-01-19 18:14:39

    gość: ~rudzielec

    Wstyd dla Kłodzka, dajcie spokój po tym jak pojawia się coraz więcej wiadomości w sprawie KODu i mechanizmów, które nim rządzą, jeszcze ktoś daje się zmanipulować? Żenada brać w czymś takim udział.

  • 2016-01-20 10:35:01

    gość: ~wolny

    Manifestacja POd ratuszem to przypadek? ;-) warto zabrać aparat ze sobą :-) hehehe

  • 2016-01-20 22:10:46

    gość: ~KOP

    W jednym miejscu spotkają się alimenciarze i zdrajcy Polski. Może po debacie w PE odwołają tę hucpę bo inaczej to się tylko ośmieszą.

  • 2016-01-22 10:24:04

    gość: ~lena

    BANKI i wielkie korporacje wysylaja na ulice swoich ludzi Skonczy sie OSZUSTWO I wyzysk slabszych , poslowie z platformy za swojej kadencji pobudowali domy i maja wiecej BOGACTWA a mieszkancy nie maja pradu i opalu wegetacja

  • 2016-01-22 10:44:43

    gość: ~anty

    I tak oto Proszę Państwa powstaje właśnie ,grono zadowolonych posiadaczy,Banków! , Pałaców ! I brylantów !

  • 2016-01-25 17:21:14

    gość: ~pisior

    To ilu tych KODowców było na tej demonstracji?

  • 2016-01-26 20:06:12

    gość: ~świniopas

    ostatnio dodany post

    Kwiczą świnie rozpasane
    Od koryta odrywane
    Kiedy słucham ich narracji
    O gwałceniu demokracji
    Która w owej chwili ginie
    Kiedy władzę tracą świnie
    To mnie taka myśl nachodzi
    Nie o WOLNOŚĆ tutaj chodzi
    Pełen fałszu jest ten kwik
    Bo to o koryto krzyk