Express-Miejski.pl

Remont drogi przy Eurolandzie dobiega końca. Będzie znacznie bezpiecznej

Remonty mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich odwiedzających Minieuroland fot.: Minieuroland

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dotarcie do parku miniatur w Kłodzku będzie bezpieczniejsze. Dobiega końca przebudowa zjazdu z drogi wojewódzkiej nr 381. Utworzono też chodniki i przejście dla pieszych.

Brak przejścia dla pieszych i brak chodników był głównym problemem właścicieli Minieurolandu oraz gości przybywających do parku. Goście, aby rozpocząć zwiedzanie musieli dotychczas pozostawiać samochody na parkingu i przejść na drugą stronę ruchliwej ulicy. Brakowało tam chodników i przejścia dla pieszych, a bywały też problemy ze zjazdem z trasy na pobliski parking.

W celu poprawy bezpieczeństwa turystów i odwiedzających kilka miesięcy temu rozpoczęły się prace związane z przebudową zjazdu z drogi wojewódzkiej, a także tworzeniem chodników i pasów na jezdni. Dobiegają one końca. Poszerzono drogę, wykonano trzy zjazdy na parking oraz lewoskręt. Pojawiły się też dodatkowe oznakowania poziome i pionowe na drodze, wprowadzono ograniczenie prędkości oraz azyle na przejściu dla pieszych pozwalające bezpiecznie przejść przez jezdnię. Wykonano też nową kanalizację.

Koszt całej inwestycji wyniósł blisko 400 tys. zł i został on w całości poniesiony przez Minieuroland. - Mamy nadzieję iż poprawa bezpieczeństwa podniesie jakość świadczonych usług oraz zwiększy zadowolenie odwiedzających gości - komentują pracownicy parku.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA