Express-Miejski.pl

Kolejny sukces Orlika. Podium w Silesian Cup

Trzecie miejsce Orlika w Silesian Winter Cup fot.: Silesian Cup Winter

Orlik Kłodzko wciąż w znakomitej formie. Tym razem podopieczni Mariusza Sobczyka zajęli trzecie miejsce w silnie obsadzonym turnieju Silesian Cup.

W rozgrywanym w Świdnicy turnieju rywalizowało dwanaście zespołów z rocznika 2004, które zostały podzielone na dwie grupy. Dwie najlepszy drużyny z obydwu grup awansowały do fazy pucharowej, natomiast pozostałe walczyły o kolejne miejsce w klasyfikacji końcowej. W grupie A znalazły się gospodarz Polonia-Stal Świdnica, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Polonia Wrocław, FK Nachod, Sparta Zabrze i KS Polkowice, z kolei do grupy B trafiły Orlik Kłodzko, Górnik Wałbrzych, FC Academy Wrocław, Lechia Dzierżoniów, Chojnik Jelenia Góra oraz Akademia Sportu Milicz.

W grupie A bezkonkurencyjna okazała się Sparta Zabrze, która wespół z Polonią-Stalą Świdnica zapewniły sobie prawo do gry w półfinałach. Z grupy B zaś awansowały Orlik Kłodzko i Górnik Wałbrzych. W pierwszym półfinale Sparta Zabrze pokonała 2:1 Górnika Wałbrzych, a w drugim Polonia-Stal Świdnica rozgromiła 4:0 Orlika Kłodzko. Ostatecznie turniej wygrała Polonia-Stal, która dopiero po rzutach karnych zwyciężyła Spartę Zabrze. W finale pocieszenia natomiast triumfował Orlik Kłodzko.

Ponadto organizatorzy turnieju dokonali wyboru najlepszych zawodników. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Mateusza Deca z Polonii-Stali Świdnica, miano najlepszego gracza przypadło Przemysławowi Mijasowi ze Sparty Zabrze, a królem strzelców został Jakub Lasota z KS-u Polkowice. Lasota strzelił pięć goli. Bramkę mniej zdobył Kacper Sobczyk z Orlika.

Akademia Sportu Milicz - Orlik Kłodzko 0:3
FC Wrocław Adacemy - Orlik Kłodzko 0:2
Chojnik Jelenia Góra - Orlik Kłodzko 1:1
Lechia Dzierżoniów - Orlik Kłodzko 2:3
Górnik Wałbrzych - Orlik Kłodzko 0:0
Półfinał: Polonia-Stal Świdnica - Orlik Kłodzko 4:0
Mecz o 3. miejsce: Górnik Wałbrzych - Orlik Kłodzko 0:1

Klasyfikacja końcowa:
1.Polonia-Stal Świdnica
2. Sparta Zabrze
3. Orlik Kłodzko
4. Górnik Wałbrzych
5. Chojnik Jelenia Góra
6. Polonia Wrocław
7. FC Wrocław Academy
8. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
9. Lechia Dzierżoniów
10. KS Polkowice
11. Akademia Sportu Milicz
12. FK Nachod

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA