Express-Miejski.pl

Zawody w biathlonie odwołane. Za rok ma być lepiej

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: facebook

  Zaplanowany w dniach 12 – 17 stycznia Puchar IBU w Dusznikach – Zdroju został odwołany. Powód? Pętle długości 1300 i 2300 metrów nie są wystarczające do rozgrywania konkurencji.

Obiekt nie został odebrany przez reprezentanta Międzynarodowej Unii Biathlonu. Według Dagmary Gerasimiuk, szefowej Polskiej Unii Biathlonu obiekt jest dobrze przygotowany. Niestety nie udało się przygotować grubszej pokrywy śnieżnej. Nie ma też zamkniętych pętli. Według Dagmary Gerasimiuk odwołanie pucharu nie spowoduje poważnych konsekwencji np. odebrania organizacji zawodów w Dusznikach – Zdroju. Sytuacją zaniepokojony jest burmistrz Dusznik Piotr Lewandowski.

- Jest mi bardzo przykro, że dzisiejszy dzień przyniósł ze sobą decyzję o odwołaniu zawodów. Tysiące godzin pracy, przygotowań i poświęcenie wielu wolontariuszy poszło na marne? Ale my się nie poddajemy, nie chowamy armatek i nie kończymy przygotowań. Prace trwają tak jakby Puchar IBU miał być - po co? Bo przed nami wiele imprez sportowych tej zimy, bo na nasze trasy już teraz przyjeżdża wielu amatorów i co bardzo ważne w momencie trudności ze śniegiem w innych miejscach Europy będziemy gotowym obiektem zastępczym – informuje na Facebooku Piotr Lewandowski.

Burmistrz dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się w organizację imprezy i obiecuje, że za rok sytuacja z pewnością się zmieni.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA