Koncert lidera. Nysa z drugą porażką u siebie

Bezradna Nysa. Lider pokazał klasę fot.: Piotr Bodzek/Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko ponieśli drugą porażkę u siebie. Kłodzczanie przegrali 61:104 z liderem rozgrywek Miastem Szkła Krosno.

Nysa była w stanie się oprzeć rywalom tylko w pierwszej kwarcie, a przysłużył się temu Tomasz Stępień, który zdobył osiem punktów. Przyjezdni jednak nie zasypiali gruszek w popiele i razem za razem trafili z dystansu, szczególnie za trzy punkty. - Nasza forma rzutowa od jakiegoś czasu jest na wysokim poziomie - mówił na pomeczowej konferencji trener Michał Baran. W drugiej kwarcie ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Dariusz Wyka. Mierzący 209 centymetrów zawodnik rzucił aż piętnaście punktów, dzięki czemu goście do przerwy prowadzili już 51:33. Wysokie prowadzenie nie zadowoliło krośnian, którzy w dalszym ciągu dążyli do podwyższenia rezultatu. Grali widowiskowo, a co najważniejsze skutecznie. Tym razem brylował Dariusz Oczkowicz, który w całym meczu cztery razy trafił zza łuku, a jego dorobek wyniósł szesnaście punktów.
Nie ustępowali mu inni - Wojciech Pisarczyk wraz z Szymonem Rduchem (po 12), a Filip Małgorzaciak (11) i przyjezdni przekroczyli barierę stu punktów. - Przy takiej dyspozycji, jaką prezentuje drużyna z Krosna, bardzo trudno jest rywalizować. Porażka mogła być jednak mniejsza, gdybyśmy pewne rzeczy lepiej wykonywali, które sobie zakładaliśmy - ocenił opiekun Nysy Marcin Radomski. W niedzielę, 17 stycznia doralowcy zagrają w Pruszkowie, z szóstym w tabeli Zniczem.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Miasto Szkła Krosno 61:104 (18:25, 15:26, 14:21, 14:32)
Nysa: Stępień 17 (2), Bluma 15 (1), Weiss 11, Malona 6, Płatek 4, Lipiński 3 (1), Bartkowiak 2, Czajkowski 2, Wojciechowski 1. Miasto Szkła: Wyka 24 (3), Oczkowicz 16 (4), Pisarczyk 12 (2), Rduch 12 (2), Małgorzaciak 11 (1), Dłuski 9, Pełka 9 (1), Baran 7 (1), Bręk 4 (1), Rak 0.