Express-Miejski.pl

Dwudziestu Ukraińców ma wrócić do kraju. Mają na to 15 dni

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: SG

  Ukraińcy posiadający polskie wizy często podróżują np. do Czech. To nielegalne – mówią strażnicy graniczni z Kłodzka. W ostatnich dniach zatrzymano 20 obywateli Ukrainy.

Kilka dni temu straż graniczna zatrzymała obywateli ze wschodu, którzy przebywali w Polsce nielegalnie lub mięli nieważne wizy.

- Pomimo faktu, że Ukraińcy posiadali wizy pozwalające na legalne zatrudnienie w Polsce, to nawet nie kontaktowali się z wystawcą oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, a posiadane wizy wykorzystywali w innych celach, np. do podróży do Czech. Nielegalnie pracowała też obywatelka Ukrainy. Cudzoziemcom wydano decyzje administracyjne zobowiązujące ich do powrotu w terminie 15 dni – informuje Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do kraju ma wrócić również Ukrainka, którą zatrzymano na wrocławskim dworcu PKS. Kobieta była skazana w Polsce za przestępstwo skarbowe. Po otrzymaniu decyzji administracyjnej musi wyjechać w ciągu 15 dni. Dodatkowo orzeczono wobec niej zakaz wjazdu na terytorium Polski na trzy lata.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA