Express-Miejski.pl

Na Facebooku ludzie pytają o inwestycje, długi i inne problemy

Michał Piszko odpowiada intenautom na Facebooku fot.: facebook

Internauta zadał pytanie burmistrzowi Kłodzka o długi gminy i zwolnienia pracowników. Michał Piszko odpowiada na Facebooku i dodatkowo wymienia inwestycje.

Na stronie można osobiście zadać pytania burmistrzowi. Wyświetla się to w zakładce posty gości. Ludzie pytają o różne rzeczy np. co jest powodem zamknięcia kładki na Młynówce, o inwestycje i zmiany w mieście. Jeden z mieszkańców zapytał o długi gminy i zwolnienia urzędników. Burmistrz odpowiada:

- Wszelkie niepotrzebne wydatki związane z pracą administracji zostały ścięte do minimum. Dzięki temu udało nam się wygenerować sporo oszczędności – 820 tys. zł tylko w pierwszej połowie tego roku. Na samych płacach uzyskaliśmy 288 tys. zł. Pozwoliło to m.in. na spokojną spłatę zobowiązań zaciągniętych w ramach leasingu zwrotnego – tłumaczy Michał Piszko.

Jego zdaniem część osób związanych z poprzednią władzą była bardzo dobrze zabezpieczona. Mieli 6-miesięczne okresy wypowiedzenia. Często trafiali także na zwolnienia lekarskie. To jednak nie wszystko. Nierzadko byli urlopowani w innej jednostce podległej miastu. W niektórych przypadkach lepiej było wypłacić odszkodowanie lub zawrzeć ugodę, bo to okazywało się bardziej oszczędnym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o długi gminy burmistrz odpowiada:

- Z puli wszystkich długów udało się nam oddać ponad 9 milionów: 5,2 miliona to dług gminy Kłodzko. 3,5 mln zł to kwota dokapitalizowania Zakładu Administracji Mieszkaniami (ZAMG) Kłodzko oraz wspomniana już spłata za leasing. Dodatkowo udało się uniknąć wzięcia kredytu na kwotę 4,5 miliona złotych, który był planowany w projektowanym przez poprzedników na ten rok budżecie.

Dodatkowo burmistrz umieścił listę tegorocznych inwestycji.

Oto, niektóre z nich:

Budowa dróg i placów o nawierzchni tłuczniowej - w ramach zadania wykonano połączenie ul. Bukowej z ul. Wierzbową. Przebudowa chodnika w ul. Kołłątaja - w ramach zadania wykonano przebudowę chodnika na długości 100 metrów w ciągu Kołłątaja. Przebudowa ul. Walecznych - wykonano przebudowę odcinka ul. Walecznych pomiędzy ulicami Kołłątaja a Brzozową. Wykonano nową konstrukcję jezdni oraz nawierzchnia bitumicznej, nowe chodniki o nawierzchni z kostki betonowej i kamiennej, nowe zjazdy do posesji z kostki kamiennej. Na przedmiotowym odcinku wymieniono sieć oświetlenia ulicznego oraz przebudowano kanalizację deszczową.
Przebudowa ul. Zamiejskiej – w ramach zadania wykonano dokumentację techniczną.
Przebudowa ul. Kusocińskiego wraz z ul. Łąkową - wykonano dokumentację techniczną.
Budowa parkingu przy ul. Spółdzielczej - wykonano dokumentację techniczną.
Budowa ul. Bukowej – do końca roku zostanie wykonana dokumentacja techniczna.
Monitoring miejski - wykonano rozbudowę systemu monitoringu miejskiego na terenie miasta przy ul. Muzealnej oraz placu Bolesława Chrobrego 14.
Budowa węzła sanitarnego w Zespole Przedszkolno-Żłobkowym nr 2 – roboty budowlane polegały między innymi na: wymianie podłóg, ułożeniu glazury, malowaniu pomieszczeń, doprowadzeniu instalacji wodociągowej, sanitarnej oraz grzewczej, montażu urządzeń sanitarnych (dwóch boksów na toalety wraz z miskami ustępowymi, 3 umywalek z bateriami), wykonaniu wentylacji.
Modernizacja sali gimnastycznej w budynku podstawówki (nr 3) – wykonano dokumentację projektową.
Modernizacja węzłów sanitarnych wraz z szatniami w budynku SP nr 3 - wykonano dokumentację projektową.
Adaptacja budynku przy ul. Grunwaldzkiej 4 na Żłobek nr 1 - roboty budowlane polegały między innymi na: malowaniu pomieszczeń, montażu paneli podłogowych, malowaniu stolarki drzwiowej, dostawie i montażu urządzeń na placu zabaw w ilości 5 sztuk.
Adaptacja budynku przy ul. Bohaterów Getta 3 na Żłobek nr 2 - roboty budowlane polegały między innymi na: przebudowie sanitariatów, wykonaniu wentylacji, instalacji systemu alarmowego wraz z domofonem, montażu opraw świetlówkowych, malowaniu pomieszczeń, wymianie drzwi wejściowych oraz montażu daszka okapowego.
Budowa oświetlenia - cmentarz komunalny przy ulicy Dusznickiej - etap pierwszy – wykonano dokumentację projektową i wymieniono spaloną szafę oświetleniową na nową.
Budowa oświetlenia ul. Lisia – wykonano dokumentację techniczną.
Budowa oświetlenia Pięknej i Różanej – wykonano dokumentację techniczną.
Modernizacja hali widowiskowo - sportowej przy ul. Sportowej w Kłodzku – wykonano gruntowną modernizację dachu oraz posadzki hali sportowej.
Wkład finansowy w realizację zadań wyniósł 6,3 miliona złotych.

Jacek Bomersbach

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na Facebooku ludzie pytają o inwestycje, długi i inne problemy

  2015-12-21 11:45:02

  Jacek Bomersbach

  Internauta zadał pytanie burmistrzowi Kłodzka o długi gminy i zwolnienia pracowników. Michał Piszko odpowiada na Facebooku i dodatkowo wymienia inwestycje.

 • 2015-12-21 22:04:26

  gość: ~misiaczek

  Wszystko pięknie tylko dlaczego usuwa się komentarze, które są nie na rękę burmistrzowi? Takie info zamieścił jeden z forumowiczów na forach informując opinię publiczną, że jego komentarz został na profilu burmistrza usunięty? Jaki sens ma prowadzenie profilu skoro takie jaja się odstawia? Późna komuna ujmując delikatnie panie burmistrzu ;-)

 • 2016-01-25 14:55:53

  gość: ~masakra

  Kłodzko to miasto, w którym co cztery lata mieszkańcy wybierają coraz gorszego burmistrza. Obecny PObił wszystkich na głowę wraz ze swoją najbliższą świtą :-) a facebook to już porażka. Czy prawdą jest, że ten profil prowadzi rzecznik prasowy?

 • 2016-03-22 16:28:23

  gość: ~zaskoczony

  Czy aby Pan Piszko nie używa zbyt dużo czasu przyszłego w swoich wypowiedziach jak na 1,5 roku rządów?

 • 2016-04-27 17:59:01

  gość: ~Pis i dezinformacja

  ostatnio dodany post

  Ten portal to tuba propagandowa burmistrza Piszki !!!

REKLAMA


REKLAMA