Express-Miejski.pl

Najlepsze biegi w Świerkach i Ludwikowicach Kłodzkich

Bieg na Wielką Sowę fot.: biegigorskie.pl

Bieg na Wielką Sową zajął trzecie miejsce w kraju – to wynik plebiscytu jednego z portali na „Najlepszy polski bieg górski w 2015 roku”.

Ranking przeprowadził portal Biegi Górskie. Wcześniej impreza: Bieg na Wielką Sowę zdobywała już nagrody. Z wyniku zadowoleni są organizatorzy, którzy chcą zwiększyć liczbę zawodników.

- Nasza oferta skierowana jest do mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Warto przypomnieć, że w biegu brali już udział zawodnicy z Czech, Białorusi, Ukrainy, Rosji i innych krajów. Wielu uznaje go za bieg kultowy – informuje Anna Szczerbuk-Żywczak z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

Ze wszystkich biegów górskich jedynie te organizowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wytrzymały konfrontację z biegami tatrzańskimi i beskidzkimi. Karpacz, Szklarska Poręba czy Zieleniec nie sprostały biegom organizowanym w Ludwikowicach Kłodzkich czy w Świerkach. Organizatorzy zapowiadają sporo nowości. Już 15 stycznia rozpoczną się zapisy na biegi. Warto dodać, że w ramach „Biegu na Wielką Sowę” odbędą się Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA